Šiandien 2022 m. birželio 27 d., pirmadienis   

  Lietuvos savivaldybių kronika / Įvykiai pagal metus
  ← Atgal

Eišiškių minėjimas rašytiniuose šaltiniuose ir miestelio suklestėjimas
Šalčininkų rajono savivaldybė, 1348 m.

Eišiškes – gyvenvietę prie senųjų prekybinių traktų į savo kelių aprašymus buvo įraukę kryžiuočiai. Gyvenvietė minima ir 1384 m., kai Jogaila buvo priverstas grąžinti Eišiškes jų ankstesniam savininkui Sudimantui.
Yra manoma, kad kunigaikščio Vytauto žmona buvo kilusi iš Eišiškių. Šį laikotarpį primena Eišiškių piliavietė, esanti daugiau kaip už vieno kilometro nuo miesto bažnyčios, prie plento į Šalčininkus. Ir dabar įspūdingai atrodo šiaurinėje kelio pusėje išlikę griovių ir pylimų likučiai.
Pirmoji katalikų bažnyčia Eišiškėse iškilo 1389 m. netkukus po Lietuvos krikšto.
1433 metų vasarą kunigaikščio Švitrigailos kariuomenė sudegino miestelį ir bažnyčią. Po to Žygimanto Kęstutaičio rūpesčiu Eišiškes greitai atstatė, miestelis tapo svarbiu politiniu ir ekonominiu LDK centru: čia posėdžiavo Lietuvos Ponų taryba, mieste buvo teismas. Tuo metu Eišiškėse būta dviejų bažnyčių. Viena iš jų buvo Jurzdikoje ir turėjo parapijos teises. Antroji bažnyčia, pietinėje prekybinėje miesto dalyje, buvo pirmosios filija. Bažnytėlė prie turgaus aikštės sudegė ir daugiau nebuvo atstatyta. 1678 m. karalius Jan Sobieski Eišiškėms suteikė Magdeburgo teises.


  ↑ Į viršų   ← Atgal
   Lietuvos savivaldybių kronika
Įvykiai pagal metų dieną
Įvykiai pagal metus
Įvykiai pagal savivaldybę
Įvykiai pagal tipą
Įvykiai pagal raktinį žodį
   2016 © Lietuvos savivaldybių asociacija