Šiandien 2022 m. birželio 30 d., ketvirtadienis   

  Lietuvos savivaldybių kronika / Įvykiai pagal tipą
  ← Atgal

Gimė Isakas Levitanas
Vilkaviškio rajono savivaldybė, 1860 m. rugpjūčio 30 d.

Isakas Levitanas (rusų tapytojas peizažistas) gimė 1860 m. rugpjūčio 30 d. Kybartuose. Mirė - 1900 m. rugpjūčio 4 d. Maskvoje.
I. Levitanas gimė išsilavinusių, tačiau neturtingų žydų šeimoje. Tėvas dėstė prancūzų ir vokiečių kalbas Kaune, o vėliau dirbo vertėju statant geležinkelio tiltą Kybartuose.
Apie 1870 m. šeima persikėlė gyventi į Maskvą. 1873 m. Isakas Levitanas įstojo į Maskvos dailės mokyklą, kurioje nuo 1871 m. jau mokėsi brolis Abelis. Studijavo pas žymius to meto dailininkus Vasilijų Perovą, Aleksejų Savrasovą, Vasilijų Polenovą.
1875 m., mirus motinai ir sergant tėvui, dailės mokykla, kaip daug pasiekusius mokinius (Isaką ir Abelį), rėmė finansiškai, o 1876 m. nebereikalavo pinigų už mokslą dėl prastos materialinės šeimos padėties. 1877 m. mirė tėvas. Mokykla toliau rėmė dailiniką. 1885 m. I.Levitanas mažuoju sidabro medaliu baigė mokslus.
1889–1890 m. lankėsi Prancūzijoje ir Italijoje. Vėliau grįžo į Maskvą, bet 1892 m. dėl religinės situacijos turėjo persikelti gyventi į Tverės, vėliau – į Vladimiro guberniją.
1898 m. suteiktas akademiko vardas. Tais pačiais metais pradėjo dėstyti tapybą Maskvos dailės mokykloje. 1900 m. su mokiniais tapydamas etiudus peršalo ir mirė. Buvo palaidotas senose žydų kapinėse Maskvoje, vėliau perlaidotas Novodevičės kapinėse šalia draugų: dailininko Michailo Nesterovo ir rašytojo Antono Čechovo.
1977 m. sausio 25 d. Kybartuose atidengtas paminklinis biustas (skulpt. Bronius Vyšniauskas, arch. Rimvydas Vyšniauskas).
Isakas Levitanas - vienas žymiausių to metų Rusijos peizažistų, puikus koloristas. Sukūrė daugiau kaip 1000 tapybos darbų, akvarelių, pastelių, iliustracijų, piešinių.


Šaltiniai:
Internete: http://lt.wikipedija.org/wiki/Isakas_Levitanas


  ↑ Į viršų   ← Atgal
   Lietuvos savivaldybių kronika
Įvykiai pagal metų dieną
Įvykiai pagal metus
Įvykiai pagal savivaldybę
Įvykiai pagal tipą
Įvykiai pagal raktinį žodį
   2016 © Lietuvos savivaldybių asociacija