Suomių iniciatyva “We Are Europe” sulaukė Lietuvos savivaldybių palaikymo

28407865200 f950def6ed o 1200Liepos 28-ąją net Lietuvos 20 rajonų ir miestų savivaldybių pasipuošė Europos Sąjungos (ES) vėliava ir prisijungė prie akcijos “We Are Europe” (liet. “Mes esame Europa”).

Ši iniciatyva gimė Suomijos Joensuu miestelyje kylant vis didesniam sąmyšiui dėl įvykių ES. Akcija kvietė Europos miestus bei miestelius vienu metu iškelti ES vėliavą ir pasidalinti vaizdais savo internetiniame puslapyje bei socialiniuose tinkluose naudojat žymę #WeAreEurope. Palaikydama šią spontanišką iniciatyvą Suomijos regionų ir savivaldybių asociacija subūrė daugiau nei 200 miestų, miestelių ir savivaldybių iš visos Europos.

Iniciatyvos autoriai siekia vienyti Europą piliečių lygmeniu, kuris šiuo metu ypač svarbus. Akcija buvo tikimasi parodyti ES kaip vienijančios institucijos svarbą ir pabrėžti, jog europiečiams ypač svarbios yra bendruomenės.

„Po britų euroskeptikų pergalės turime vieningai parodyti, kad Europa yra mūsų šeima, su kuria niekas daugiau nežadame skirtis. Palaikome Europos vienybę ir tai patvirtindami iškeliame Europos vėliavą,“ − sakė Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Nuotraukas, kuriomis pasidalino Lietuvos savivaldybės, galite pamatyti čia.