Tautinių mažumų departamente pristatyta studija apie Lietuvos tautines mažumas

20171212 142051 002 1200Šią savaitę Tautinių mažumų departamente prie LR Vyriausybės pristatytas Rytų Europos studijų centro atliktas tyrimas „Tautinės mažumos Lietuvoje“.


Tyrime apžvelgti Lietuvos tautinių mažumų politikos aspektai, analizuojama tautinių mažumų padėtis Pietryčių Lietuvos regione bei pateiktos Tautinių mažumų politikos plėtros strategijos gairės.


Rytų Europos studijų centro atliktas tyrimas rodo, kad tautinių mažumų padėtis Lietuvoje yra ganėtinai gera. Lietuvos įstatymuose mažumų teisės yra užtikrinamos, tačiau daugiau nei trečdalis nelietuvių tautybės gyventojų sako, kad susiduria su diskriminacija dėl tautybės.

20171212 141953 001 1200

 

 

 

 

 

Tyrimas atskleidė, kad didžiausios tautinės mažumos Lietuvoje – rusai, lenkai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Daugiausia dalis jų gyvena Pietryčių Lietuvos regione, kuriam centrinė valdžia turėtų skirti didesnį dėmesį.


Rytų Europos studijų centro mokslininkų teigimu, turi būti stiprinama žiniasklaida tautinių mažumų kalbomis, kad kuo mažiau joje būtų propagandos ir kuo daugiau objektyvumo. Taip pat labai svarbu didinti regiono socialinį ir ekonominį išsivystymą.