• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės kviečiamos dalyvauti Vietos bendruomenių savivaldos programoje

Savivaldybės kviečiamos dalyvauti Vietos bendruomenių savivaldos programoje

2012-03-14 0 765 Views

Programos, kurią parengė ir vykdys Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), įgyvendinimui 2012 m. iš valstybės biudžeto skirta 8 mln. litų. Lėšos savivaldybėms bus paskirstytos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

SADM kreipėsi į savivaldybių vadovus, kviesdama iki balandžio 1 dienos suskubti parengti ir patvirtinti lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti skyrimo ir naudojimo tvarkas.

Tvarkose turi būti nurodytos vietovės, kurių bendruomenėse sudarytų vietos bendruomenių tarybų sprendimams įgyvendinti bus skiriamos lėšos bei šių lėšų skirstymo kriterijai. Taip pat turi būti aprašytos savivaldybės administracijos ir seniūnijų funkcijos įgyvendinant šią programą bei vietos bendruomenių tarybų sudarymo ir veiklos principai.

Su tokias tvarkas patvirtinusiomis savivaldybėmis SADM pasirašys sutartis bei numatyta tvarka perves savivaldybėms programos įgyvendinimui skirtas lėšas.

Programos lėšomis galima bus finansuoti veiklas, skirtas pažeidžiamų bendruomenės narių ir grupių poreikių tenkinimui, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančios iniciatyvoms.

Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims Vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ar kitų gyvenamųjų vietovių gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Kategorija:   Naujienos
Atgal