• Pirmas
  • Naujienos
  • Pasirašytas pirmasis Kinijos ir Lietuvos susitarimas dėl bendradarbiavimo vietos savivaldos srityje
kinai 045-600

Pasirašytas pirmasis Kinijos ir Lietuvos susitarimas dėl bendradarbiavimo vietos savivaldos srityje

2012-11-05 0 789 Views

Šalys susitaria plėtoti Lietuvos ir Kinijos savivaldybių bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, vietos verslo plėtros, viešojo administravimo tobulinimo, aplinkosaugos, miestų plėtros, komunalinių paslaugų organizavimo, viešojo transporto organizavimo bei kitose vietos savivaldai svarbiose srityse.

Pagrindinė oficiali Kinijos nevyriausybinė tarptautinių ryšių plėtros institucija – Kinijos liaudies ryšių su užsienio šalimis asociacija Lietuvoje lankosi lapkričio 3-7 dienomis. LSA viešėjusiems delegacijos nariams, lydimiems Kinijos ambasadoriaus Lietuvoje Liu Zengwen buvo pristatytos Lietuvos vietos savivaldos aktualijos, LSA patirtis bendradarbiaujant su nacionalinės valdžios institucijomis bei tarptautinėmis organizacijomis, veikla ir vaidmuo atstovaujant savivaldybių interesams, aptartos dvišalių ryšių plėtros galimybės.

kinai 030-600
Li Jianpeng ir Liu Zengwen

Kinijos delegacija lankysis Druskininkų, Kauno ir Vilniaus miestų bei Panevėžio rajonų savivaldybėse, delegacijos sudėtyje esantys verslo atstovai susitiks bei aptars bendradarbiavimo galimybes su kolegomis iš Lietuvos. Kinijos atstovai taip pat susitiks su Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų atstovais.

Svečiai iš Kinijos, tarp kurių yra ir vieno didžiausių Kinijos miestų Taiuanio (Taiyuan) vadovai bei verslo atstovai, Lietuvoje lankosi tęsdami prieš keletą metų prasidėjusį bendradarbiavimą. Iki šio Kinijos liaudies ryšių su užsienio šalimis asociacijos delegacija Lietuvoje lankėsi 2003 ir 2006 metais.

kinai 013-600
R. Žakaitienė, R. Čapas, J. Mickus

Prieš porą mėnesių šios asociacijos organizuotoje Kinijos miestų tarptautinės draugystės konferencijoje lankėsi ir Lietuvos vietos savivaldos atstovų delegacija.

Šiuo metu trys Lietuvos savivaldybės yra pasirašiusios bendradarbiavimo susitarimus su partneriais iš Kinijos: Kauno miesto savivaldybė – su Sinamenio (Xianmen) – 2001 m., Klaipėdos miesto savivaldybė – su Čingdao (Gingdao) – 2004 m., Vilniaus miesto savivaldybė – su Guandžou (Guangzhou) – 2004 m.

kinai 022-600

Kategorija:   Naujienos
Atgal