• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybėms aktualūs klausimai galės būti sprendžiami Nevyriausybinių organizacijų taryboje

Savivaldybėms aktualūs klausimai galės būti sprendžiami Nevyriausybinių organizacijų taryboje

2015-02-11 0 724 Views

Tarybą sudaro dvidešimt narių: devyni valstybės institucijų ir įstaigų atstovai, vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovas ir dešimt nevyriausybinių organizacijų atstovų. Lietuvos savivaldybių interesams taryboje atstovauja LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Pirmajame tarybos posėdyje jos pirmininku buvo išrinktas Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos valdybos narys Ramūnas Navickas, pavaduotoju – Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas.

Artimiausiu metu LSA kreipsis į savivaldybes prašydama pateikti su NVO susijusius aktualiausius klausimus, kuriuos savivaldybės norėtų apsvarstyti naujojoje taryboje.

Nevyriausybinių organizacijų taryba įkurta įgyvendinant 2014 metais įsigaliojusio Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo nuostatas. Taryba vertins nevyriausybinių organizacijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jų projektus ir teiks valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus dėl jų tobulinimo. Taip pat – teiks minėtoms institucijoms pasiūlymus dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo, vykdomų nacionalinių, Europos Sąjungos ir kitų valstybių finansinės paramos programų ir projektų.

Minėtas įstatymas taip pat numato, kad savivaldybėse bus įkurtos nevyriausybinių organizacijų tarybos, kurios teiks savivaldybėms siūlymus dėl jų teritorijoje veikiančių NVO veiklos skatinimo.

Kategorija:   Naujienos
Atgal