• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA valdyboje svarstyti pabėgėlių integracijos ir biudžeto klausimai
valdyba 12 01

LSA valdyboje svarstyti pabėgėlių integracijos ir biudžeto klausimai

2015-12-02 0 815 Views

Posėdyje apsvarstytas Seimo biudžeto ir finansų komiteto pasiūlymas Vyriausybei patobulintame 2016 m. biudžeto projekte Vilniaus m. savivaldybės skolinimosi limitą 2016 metais padidinti nuo 130 iki 135 procentų. Akcentuota, kad komitetas nepritarė LSA tarybos siūlymui nustatyti įstatyme terminą (ne vėliau kaip per 25 darbo dienas nuo įstatymo įsigaliojimo dienos), per kurį valstybės institucijos ir įstaigos turi pateikti savivaldybėms informaciją apie prognozuojamas valstybės biudžeto specialias tikslines dotacijas Valstybės investicijų programoje numatytiems projektams įgyvendinti.

Taip pat buvo nepritarta asociacijos prašymui spręsti dėl Biudžeto įstatymo projekte numatyto grynojo skolinimosi galimybių ribojimo 57 savivaldybėms kitais metais. Dauguma savivaldybių, turėdamos teisę 2016 metais pasiskolinti tik vieną ar kelis šimtus tūkstančių eurų, iš esmės negalės įgyvendinti ir bendrai finansuoti nei Valstybės investicijų programos, nei ES, Norvegijos ar Šveicarijos lėšomis remiamus investicijų projektus.

trysmerai 1200

Valdybos nariai diskutavo ir aktualiu pabėgėlių klausimu. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, integraciją Lietuvoje planuojama vykdyti dviem etapais – parama pabėgėlių priėmimo centre ir parama integracijai savivaldybės teritorijoje. Praėjus 3 mėnesių laikotarpiui priėmimo centre pabėgėlius planuojama 12 mėnesių laikotarpiui įkurdinti savivaldybės teritorijoje.

Numatyta, jog iš Europos Komisijos (EK) prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo užsieniečių perkėlimui, jų integracijai ir administracinėms išlaidoms bus skirta 6000 eurų vienkartinė išmoka, o pabėgėlių integracija savivaldybės teritorijoje rūpinsis konkurso būdu paskirti kuratoriai.

Valdybos nariai svarstė ir LSA atliktos savivaldybių apklausos šia tema rezultatus. Paaiškėjus, kad savivaldybės vis dar pasigenda aiškios informacijos apie pabėgėlių integraciją ir savo vaidmenį minėtame procese, LSA valdyba priėmė nutarimą kreiptis į Vyriausybę su prašymu parengti aiškų, visų institucijų funkcijas ir atsakomybę apibrėžiantį pabėgėlių integravimo planą, numatyti konkretų finansavimo modelį, taip pat – įvertinus vietos savivaldos institucijų galimybes apibrėžti jų vaidmenį bei atsakomybę, numatyti finansavimą bei parengti savivaldybėms darbo su pabėgėliais rekomendacijas.

IMG visi 1200

Posėdyje taip pat buvo pristatyta EK darbų programa bei svarstomos LSA prioritetinės veiklos sritys ES 2016 metais. Tarp svarbiausių prioritetų paminėtos iniciatyvos dėl geresnio migracijos ir sienų valdymo, bendrosios skaitmeninės rinkos įdiegimas, Europos gynybos veiksmų planas, Europos naujų įgūdžių darbotvarkė. Taip pat – žiedinė ekonomika ir teisės aktai, kuriais įgyvendinama energetikos sąjunga. Pastarieji dokumentai svarbūs savivaldybėms, nes juose nustatomi griežtesni reikalavimai atliekų tvarkymui.

Turto banko atstovas Laimas Daniūnas pristatė klausimą dėl Turto bankui taikomos savivaldybių tarybų nustatytos vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą pagrįstumo. Pasak pranešėjo, šiandien Turto bankas turi virš 480 pardavimui skirtų objektų, kurie faktiškai nenaudojami, tas vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą šiuose objektuose neturėtų būti skaičiuojama.

LSA valdyba taip pat nusprendė kreiptis į Seimą su prašymu pagaliau priimti Biudžetinių įstaigų įstatymo pakeitimus, kurie leistų savivaldybių biudžetinėms įstaigoms dalyvauti asociacijų veikloje. Buvo pritarta ir Seime registruotam Žemės įstatymo projekto antram variantui bei nepritarta trečiajo nuostaoms, numatančioms, kad tik Nacionalinės regioninės plėtros tarybos teikimu valstybinė žemė būtų išnuomojama ne aukciono būdu, kai jos reikia įgyvendinti regiono socialinės, ekonominės plėtros ir (arba) infrastruktūros projektams, kuriuos regiono plėtros taryba Vyriausybės nustatyta tvarka pripažįsta regioninės svarbos projektais. Gruodžio 3 dieną Seimas pritarė būtent pastarajam įstatymo variantui tačiau be formuluotės „Nacionalinės regioninės plėtros tarybos teikimu“.

zagunis 1200       IMG du 1200

Valdybos posėdyje dalyvavo Vyriausybės, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai.

Kategorija:   Naujienos
Atgal