• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvos atstovai RK aptarė regioninės politikos aktualijas su Europos parlamentarais
RK plenarine gruodis 1200

Lietuvos atstovai RK aptarė regioninės politikos aktualijas su Europos parlamentarais

2015-12-04 0 796 Views

I.Mihailova akcentavo, kad regioninė politika turi tapti prieinama visiems, todėl daugiau dėmesio reikia skirti bendradarbiavimui abipus sienų. Pasak jos, regioninė politika gali reaguoti į sudėtingus ES vystymosi momentus.

Europos parlamento nariai pabrėžė, kad ateityje regioninėje politikoje didelis dėmesys bus skiriamas inovacijoms ir technologijoms, smulkiojo ir vidutinio verslo vystymuisi. Kalbėta ir apie šiuo metu vieną pagrindinių ES politikos iššūkių – migracijos krizę. Pasak P. Auštrevičiaus, artimiausius penkerius metus ES politika bus nukreipta būtent migracijos problemoms spręsti.

Susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį į gerą REGI komiteto ir RK bendradarbiavimą, nuolat vykstančias diskusijas aktualiais regioninės politikos bei Europos teritorinio vystymosi klausimais.

RK plenarinės sesijos metu buvo patvirtinta rezoliucija dėl Europos Komisijos darbų programos 2016 metams. Šiai rezoliucijai siūlymus teikė ir Lietuvos delegacijos narė Daiva Matonienė, siūlydama pabrėžti energinio efektyvumo svarbą įgyvendinant darnaus vystymosi bei aplinkosaugos tikslus. Posėdyje taip pat svarstyta Europos migracijos darbotvarkė, nuomonės projektas „ Teritorinė vizija 2050 m.“, Merų pakto ateitis bei kiti klausimai.

Kategorija:   Naujienos
Atgal