Paskutiniame šiais metais LSA Energetikos komiteto posėdyje savivaldybių, Aplinkos ministerijos ir Vyriausybės atstovų apskrityse tarnybų atstovai aptarė daugiabučių namų valdymo klausimus.
Pagrindinis posėdžio klausimas buvo kokių veiksmų turi imtis savivaldybės dėl terminuotam ar neterminuotam laikui paskirtų administratorių, kurių paskyrimas įvyko iki Civilinio kodekso pakeitimų įsigaliojimo (CK 4.82, 4.83, 4.84, 4.85 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas Nr. XI-2005).
Minėtais Civilinio kodekso pakeitimais savivaldybėms pavesta vykdyti bendrojo naudojimo objektų administratorių atranką, organizuoti butų savininkų sprendimo dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo priėmimą, skirti butų ir kitų patalpų savininkų pasirinktą administratorių pagal Vyriausybės nustatytą tvarką.
Posėdžio metu siekta išsiaiškinti, kokių veiksmų turi imtis savivaldybė dėl administratorių, paskirtų terminuotam ar neterminuotam laikui, dar iki įsigaliojant Civilio kodekso pataisoms. Akcentuota, kad yra labai svarbu, jog būsto valdymo sritį reglamentuojančių teisės aktų rengėjai, įgyvendintojai ir įgyvendinimą kontroliuojančios institucijos vienodai traktuotų teisės aktų įtvirtintas nuostatas.
Taip pat posėdžio metu diskutuota dėl poreikio keisti Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo nuostatas (reglamentuojančias bendrojo naudojimo žemės sklypo prie daugiabučio namo valdymą, bendrijos pirmininko išrinkimą ir atšaukimą iš pareigų, bendrijos narių nuomonės pareiškimą iš anksto ir dalyvavimą susirinkimuose).