LSA direktorė dalyvavo CEMR vadovų susitikime Briuselyje

2019-03-29 0 1400 Views

Šią savaitę LSA direktorė Roma Žakaitienė dalyvavo Europos miestų ir regionų tarybos (CEMR) generalinių sekretorių ir direktorių posėdyje. Briuselyje vykusio renginio metu R. Žakaitienė dalyviams išsamiai pristatė Lietuvos savivaldos aktualijas, įvykusių rinkimų rezultatus. Taip pat informavo apie netrukus vyksiantį kasmetinį LSA suvažiavimą bei apie naujas, rudenį formuojamas delegacijas į Europines struktūras.
Posėdžio metu dalyviai aptarė darnaus vystymosi tikslus bei CEMR parengtą įrankį, skirtą sėkmingam šių tikslų įgyvendinimui. Jo dėka CEMR šalys narys gali pamatuoti, kaip tikslai atitinka jų įgyvendinamas programas ir strategijas šiuo klausimu. Lietuvai darnaus vystymosi kontekste išskiriamos šios aktualios sritys: skurdo, socialinės atskirties ir pajamų nelygybės mažinimas, užimtumo skatinimas, visuomenės sveikatos stiprinimas, sveikatos priežiūros kokybės ir paslaugų prieinamumo didinimas, inovatyvios ekonomikos ir išmaniosios energetikos plėtra, kokybiškas išsilavinimas, vystomasis bendradarbiavimas.
Savivaldybės nuo šiol galės įsivertinti, kaip joms sekasi įgyvendinti įvairius darnaus vystymosi tikslus.
Taip pat CEMR posėdžio metu savivaldybių asociacijų vadovai aptarė parengtą manifestą (angl. Manifesto for local and regional Europe). Šio manifesto tikslas įtraukti vietos ir regionų valdžios institucijas aktyviai dalyvauti Europos parlamento rinkimuose vardan stipresnės Europos.
Šiuo metu manifestas išverstas į 12 užsienių kalbų. Pasak LSA direktorės, šis dokumentas artimiausiu metu bus išverstas ir į lietuvių kalbą bei išplatintas Lietuvos savivaldybėms. Tai ypač aktualu artėjant naujai finansinei perspektyvai bei Europos Sąjungos sanglaudos politikos įgyvendinimui.
Taip pat CEMR generalinių sekretorių ir direktorių posėdyje buvo aptarta pasaulinės organizacijos UCLG tarybos bei vykdomojo biuro sudėtis. Lietuva yra užsitikrinusi vietą UCLG taryboje ir tikisi gauti dar vieną vietą vykdomajam komitete.
Europos miestų ir regionų tarybos atstovai taip pat aptarė CEMR veiklos prioritetus, bendradarbiavimo su kitų valstybių narių delegacijos stiprinimą.
LSA yra CEMR narė nuo 2001 metų. CEMR jungia daugiau nei 40 šalių nacionalines miestų, savivaldybių ir regionų asociacijas, kurios atstovauja daugiau nei 100 000 regioninių ir vietos savivaldos institucijų Europoje.

 

 

 

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal