• Pirmas
  • Naujienos
  • Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese – apie merų vaidmenį skatinant demokratiją

Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese – apie merų vaidmenį skatinant demokratiją

2019-04-03 0 2057 Views

„Merai – demokratijos saugotojai“: – šiuo šūkiu prasidėjo 36-oji Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongreso sesija. Šiomis dienomis Strasbūre, Prancūzijoje vykusioje plenarinėje sesijoje vietos ir regionų valdžių atstovai diskutavo apie merų vaidmenį skatinant demokratiją, merų saugumą, piliečių pasitikėjimo institucijomis didinimą, nepotizmo apraiškas savivaldybėse, aptarė finansinius Kongreso klausimus bei susipažino su vietos savivaldos padėties tyrimo ataskaitomis Lenkijoje ir Moldovoje.
Esminis sesijos klausimas diskusija apie merų vaidmenį skatinant demokratiją regionuose. Debatų metu, Kongreso nariai pažymėjo, kad vietos ir regionų valdžios yra pagrindinis Europos demokratijos ramstis, padėsiantis atgaivinti piliečių pasitikėjimą valdžios institucijomis.
Pasak Kongreso narių, vietos ir regionų valdžios institucijos neturėtų būti suprantamos tik kaip paslaugų teikėjos, vietos valdžia yra geriausias įrankis išreikšti piliečių lūkesčius ir norus. Šiandien Europos savivaldybės susiduria su daugybe iššūkių tokių kaip: globalizacija, demografiniai pokyčiai, sienų saugumo, radikalizmo apraiškos bei terorizmo grėsmė. Stipri ir efektyvi vietos valdžia yra esminis demokratijos elementas, kuris turi reikšmingą poveikį kiekvienos šalies socialiniam ir ekonominiam vystymuisi.
Pasak Lietuvos delegacijos vadovo Kongrese Gintauto Gegužinsko, šiandien merų vaidmuo skatinant demokratijos procesus tampa vis reikšmingesnis.

„Mes galime įtakoti savo miestus ir regionus stiprinti demokratiją skatinant piliečių įsitraukimą. Aktyvios bendruomenės yra demokratijos pagrindas”, – teigė G. Gegužinskas.

Diskutuojant apie nepotizmą savivaldybėse, Kongresas pakvietė vietos ir regionų valdžios institucijas didinti įdarbinimo procesų skaidrumą, nustatant aiškias procedūras, užtikrinančias lygybę ir teisingumą. Savo rekomendacijoje Kongresas taip pat pabrėžia, kad vyriausybėms reikia užtikrinti, jog jų teisės aktuose būtų numatytos pakankamos nuostatos, skirtos sumažinti nepotizmo riziką. Kongreso nariai taip pat buvo supažindinti su planuojamomis Kongreso reformomis. Dėl Rusijos sprendimo nemokėti įmokų Europos tarybai, mažėja Kongreso biudžetas ir atsirado būtinybė peržiūrėti išlaidas.

Tradiciškai sesijos išvakarėse vyko Baltijos ir Šiaurės šalių delegacijų susitikimas. Šį kartą susitikimą organizavo Suomių delegacija. Susitikimo metu šalių delegacijos buvo supažindintos su Kongreso aktualijomis, Suomijos pirmininkavimo Europos tarybai prioritetais.

Kongreso sesijoje dalyvavo šie delegacijos narai: Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir Trakų savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongresas yra konsultacinis Europos Tarybos organas, vietos ir regionų valdžių asamblėja, atstovaujanti beveik dvejiems šimtams tūkstančių vietos ir regionų savivaldybių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių.

Kategorija:   Naujienos
Atgal