• Pirmas
  • Naujienos
  • Apie vietos valdžios vaidmenį Rytų partnerystės politikoje – LSA surengtame tarptautiniame seminare

Apie vietos valdžios vaidmenį Rytų partnerystės politikoje – LSA surengtame tarptautiniame seminare

2021-02-03 0 3665 Views

Vietos ir regionų valdžių vaidmuo įgyvendinant Rytų partnerystės politiką  – šiai temai aptarti Lietuvos savivaldybų asociacija (LSA) ir Europos savivaldybių ir regionų tarybos (CEMR) bendradarbiavimo tinklo PLATFORMA surengė tarptautinį nuotolinį seminarą „Rytu partnerystės ateitis vietos lygmeniu. Tikslai. Prioritetai. Ateities darbai“.

Vasario 3 dieną vykusiame renginyje dalyvavo daugiau kaip 30 vietos politikų ir savivaldos ekspertų iš Moldovos, Sakartvelo, Ukrainos, Latvijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos ir Lietuvos. Diskusijoje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Rytų partnerystės politikos ateičiai bei vietos ir regionų valdžių vaidmeniui joje, aptarti būdai, kaip vietos politikams aktyviau įsiraukti į Rytų partnerystės politikos formavimo procesą. Remiantis šia diskusija bus suformuotos vietos ir regionų valdžių rekomendacijos 2021 metų kovo mėnesį planuojam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

„Siekiant palaikyti reformas, būtina suteikti Rytų šalims tinkamas priemones ir išteklius, paskatinti įgyvendinti ambicingesnius tikslus bei užtikrinti veiksmingą politinę bei ekonominę integraciją. Vystomasis bendradarbiavimas turėtų būti pagrindinė priemonė skatinti  ES ir Rytų šalių savivaldybių ir regionų bendradarbiavimą ir bendrų veiklų įgyvendinimą,“ – atidarydamas renginį sakė LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Geri kaimyniniai santykiai su  Sakartvelu, Moldova ir Ukraina ir visapusiška parama joms įgyvendinant politines, ekonomines ir socialines reformas yra Lietuvos ES užsienio politikos prioritetas. Lietuva aktyviai prisideda prie Rytų partnerystės politikos vystymo, dalijasi  sukaupta patirtimi eurointegracijos srityje.

Renginyje dalyvavęs Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams, atsakingas už Rytų partnerytės politikos koordinavimą Jonas Daniliauskas supažindino seminaro dalyvius su Lietuvos pozicija dėl Rytų partnerystės politikos ateities bei ilgalaikių strateginių jos tikslų.

Diskusijose dalyviai pažymėjo, kad būtina stiprinti ES ir Rytų šalių bendradarbiavimą remiant decentralizacijos reformas, įgyvendinant regioninę politiką, plėtojant dialogą su centrine valdžia, keičiantis patirtimi vietos finansų srityje bei įgyvendinant  klimato kaitos mažinimo priemones.

2009 m. pradėta įgyvendinti ES Rytų partnerystės politika taikoma šešioms valstybėms: Armėnijai, Azerbaidžanui, Baltarusijai, Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai.

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal