• Pirmas
  • Naujienos
  • Tbilisyje  – CEMR narių diskusija apie bendradarbiavimą krizių laikotarpiu

Tbilisyje  – CEMR narių diskusija apie bendradarbiavimą krizių laikotarpiu

2023-06-07 0 3548 Views

Birželio 6-7 dienomis, antradienį, Tbilisyje vyko Europos savivaldybių ir regionų tarybos (CEMR) Politikos komiteto posėdis, kuriame Europos vietos valdžios politikai diskutavo apie miestų ir regionų bendradarbiavimo patirtis bei perspektyvas krizių akivaizdoje.

CEMR politikos komiteto narius sveikino CEMR prezidentė Gunn Marit Helgesen ir Tbilisio meras Kakha Kaladze, kuris taip pat yra ir Sakartvelo nacionalinės savivaldybių asociacijos prezidentas.

„Iki šiol mūsų praktikuojamos bendradarbiavimo formos tampa ne tokios efektyvios dabartinėje iššūkių kupinoje tikrovėje. Mes, vietos valdžios institucijos, turime rasti naujų būdų dirbti kartu šiame geopolitiniame kontekste, atsižvelgiant į jo diktuojamas grėsmes bei galimybes,“ – diskusijoje kalbėjo CEMR viceprezidentė, Tbilisio miesto tarybos narė Nino Rukhadze.

Susitikime aptarti aktualiausi CEMR darbotvarkės klausimai ir prioritetai, veikla rengiantis Europos Parlamento rinkimams 2024 metais. Pristatytos šiuo metu rengiamos CEMR pozicijos dėl žiedinės ekonomikos, sanglaudos politikos ateities, elektros rinkos. Didelis politikos komiteto narių dėmesys skirtas ir karui Ukrainoje.

CEMR jungia daugiau nei 41 šalies nacionalines miestų, savivaldybių ir regionų asociacijas, kurios atstovauja daugiau nei 150 000 regioninių ir vietos savivaldos institucijų Europos Sąjungoje bei kaimyninėse šalyse.

LSA yra šios organizacijos narė nuo 2001 metų.

CEMR (angl. Council of European Municipalities and Regions) siekia užtikrinti tinkamą regionų ir vietos valdžios interesų atstovavimą ES politiniuose procesuose bei sukurti lobizmo kanalus konsultacijoms su ES institucijomis. ES lygmenyje CEMR siekia panašių teisinių garantijų, kokias nacionalinės asociacijos jau turi savo šalyse.

Kategorija:   Naujienos
Atgal