• Pirmas
  • Naujienos
  • Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese – palaikymas Ukrainai

Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese – palaikymas Ukrainai

2023-10-24 0 7605 Views

Partnerystė ir bendromis vertybėmis grįsti ryšiai tarp Šiaurės ir Baltijos šalių miestų, regionų ir savivaldybių įtemptame geopolitiniame kontekste yra svarbūs kaip niekada. Tai Strasbūre spalio 23 dieną pabrėžė Lietuvos delegacijos Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese vadovas, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Lietuvos savivaldybių asociacijos surengtame kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių delegacijų susitikime G. Gegužinskas kalbėjo ir apie vietos valdžių gebėjimus spręsti krizes, įrankius stiprinti atsparumą, solidarumą ir bendrystę remiant Ukrainą.

„Galiu tik dar kartą patikinti, kad Europos miestai ir regionai yra pasirengę remti Ukrainos atstatymą pasitelkdami daugiašalius bendradarbiavimo formatus,“  – teigė G. Gegužinskas.

Nenutrūkstamos pagalbos Ukrainai svarbą renginyje pabrėžė ir Lietuvos ambasadorius prie Europos Tarybos Andrius Namavičius.

“Pasaulyje randantis vis daugiau karštų taškų, Lietuvos vyriausybė mato būtinybę išlaikyti dėmesį Ukrainai, didinti ir spartinti mūsų pagalbą jai kovojant su Rusijos agresija,” – renginyje sakė ambasadorius.

Susitikime Kongreso sesijos išvakarėse dalyvavo apie 60 Šiaurės ir Baltijos šalių delegacijų narių, ambasadorių, jaunimo organizacijų atstovų.

Spalio 23 – 26 dienomis vykusioje 45-ojoje Kongreso sesijoje išrinktas naujasis Kongreso prezidentas, juo tapo Belgijos atstovas Marc‘as Cools‘as (Marc Cools).

Viena iš Kongreso sesijos temų – Rusijos karas prieš Ukrainą ir vietos bei regionų valdžių vaidmuo užtikrinant atsakomybę dėl užpultai valstybei padarytos žalos. Apie tai, kad būtina tęsti paramą Ukrainai ir fiksuoti jai padarytą žalą, kalbėjo ir naujasis Kongreso prezidentas.

Europos Parlamento posėdžių salėje Strasbūre vykusioje Kongreso sesijoje, kurioje dalyvavo ir Lietuvos delegacijos nariais esantys Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, diskutuota apie miestų vaidmenį transformacijos eroje, akcentuota jaunimo kaip kuriamosios pokyčių jėgos įsitraukimo svarba.

Didelį dėmesį Kongreso nariai skyrė ir vietos bei regionų valdžios vaidmeniui saugant demokratijos vertybes bei skatinant bendruomenių susitelkimą. Taip pat aptartas Latvijos pirmininkavimas Europos Tarybos ministrų komitetui, gegužę vykusio Europos Tarybos viršūnių susitikimo Reikjavike bei Jungtinių Tautų viršūnių susitikimo Tvaraus vystymosi klausimais Niujorke rugsėjo mėnesį sprendimai.

Europos šalių atstovams pristatyti ir Europos vietos savivaldos chartijos įgyvendinimo stebėsenos Airijoje bei Slovakijoje rezultatai.

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal