A. Klišonis: savivaldybės vertina Prezidento palaikymą

2024-06-25 0 12377 Views

“Vertiname Prezidento Gitano Nausėdos šiandien išsakytą pasitikėjimą savivalda. Šalies savivaldybėms labai svarbu žinoti, kad jų vaidmuo mažinant regionų atskirtį ir siekiant stiprinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir kokybę, yra matomas ir girdimas”, – taip šiandien Seime skaitytą valstybės vadovo metinį pranešimą komentavo laikinai LSA prezidento pareigas einantis Audrius Klišonis.

Pasak jo, Prezidento palaikymas regionų klausimams ir problemoms nėra atsitiktinis ar proginis. Jau penkerius metus Gitanas Nausėda yra patikimas Lietuvos savivaldybių asociacijos partneris siekiant stiprinti savivaldybių savarankiškumą, didinti galimybes investuoti ir gerinti gyventojams švietimo, sveikatos, susisiekimo ir kitų paslaugų kokybę.

A. Klišonio teigimu, savivaldybės taip pat jau ne vienerius metus kelia klausimą dėl Lietuvoje vykdomos regioninės politikos efektyvumo.

„Vien tai, kad regionams skirtas ES finansavimas iki šiol nesiekia įstatyme numatytų 30 procentų, yra rimtas signalas. Norint, kad visos Lietuvos gyventojus pasiektų ES investicijų teikiamos galimybės, turi būti ne tik laikomasi įsipareigojimų, bet ir labiau atsižvelgiama į tai, kokius vietos gyventojų poreikius nurodo šalia esanti savivalda – apie tai savo metiniame pranešime dar kartą priminė ir G. Nausėda,“ – sako LSA vadovas.

Nuotrauka: Seimo kanceliarija, Olga Posaškova

Kategorija:   Naujienos
Atgal