• Pirmas
  • Naujienos
  • Tarptautiniame renginyje – apie migrantų ir pabėgėlių integracijos galimybes miestams ir regionams

Tarptautiniame renginyje – apie migrantų ir pabėgėlių integracijos galimybes miestams ir regionams

2024-07-02 0 12403 Views

Miestų ir regionų patirtis ir galimybės integruojant migrantus bei pabėgėlius – apie tai kitą savaitę Vilniuje diskutuos Europos valstybių vietos politikai ir ekspertai tarptautinėje konferencijoje, kurią rengia Lietuvos savivaldybių asociacija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Europos Regionų komiteto Pilietybės, valdymo, institucinių ir išorės reikalų komisija (angl. Commission for citizenship, governance, institutional and external affairs – CIVEX).

Liepos 8-9 dienomis vyksiančios konferencijos tema pasirinkta siekiant panagrinėti iššūkį, su kuriuo pastarąjį dešimtmetį susiduria Europos Sąjunga (ES). Tai – precedento neturintys migrantų srautai, kuriuos lemia įvairios politinės, ekonominės, aplinkosaugos ir socialinės priežastys, o paskutinius dvejus metus – ir Rusijos karas Ukrainoje.

Bus diskutuojama apie tai, ar migraciją ir integraciją galima laikyti vietos bendruomenių gyvybingumo pagrindu, ar šiuos reiškinius įvardindami kaip krizę, kurią būtina spręsti, neprarandame galimybių įžvelgti jų privalumų ir spręsti tokias problemas kaip protų nutekėjimas, darbuotojų ir konkurencijos trūkumas, demografinis nuosmukis. Šias temas nagrinės Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Tarptautinės migracijos organizacijos biuro Vilniuje vadovas Eitvydas Bingelis, Gdansko miesto merė Aleksandra Dulkiewicz, ES pagrindinių teisių agentūros atstovas Frisco Roscam Abbing, Rygos miesto tarybos narė Justine Pantelejeva.

Konferencijoje didelis dėmesys bus skiriamas vietos lygmeniui, nes būtent jame vyksta esminiai integracijos procesai. Vietos politikai ir ekspertai dalinsis patirtimi, kaip savivaldybės ir regionai užtikrina ne tik būtinąsias paslaugas migrantams ir pabėgėliams, bet ir sėkmingai integruoja juos į vietos bendruomenes ir darbo rinką, kaip užtikrinamos įvairios galimybės pažeidžiamiausioms grupėms – vaikams bei vyresniems žmonėms. Apie tai diskutuos Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros atstovas Karolis Žibas, Prancūzijos regiono Bouches-du-Rhone tarybos narė Anne Rudisuhli, Europos Komisijos Migracijos ir vidaus reikalų direktorato atstovė Aurelie Belzunces, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Liepos 8 dieną Vilniuje taip pat vyks minėtos CIVEX komisijos posėdis, skirtas jos nariams. Tokie išvažiuojamieji posėdžiai ES šalyse rengiami kartą per metus.

Šis tarptautinis renginys Vilniuje organizuotas Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete ir CIVEX komisijos narių – Jonavos rajono mero M. Sinkevičiaus ir Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko – iniciatyva.

Kategorija:   Naujienos
Atgal