Lietuvos savivaldybių vadovai – partneriai ES derantis dėl Lietuvos interesų

2012-02-17 0 891 Views

„Lietuvos delegacija Regionų komitete yra svarbi partnerė, siekiant visapusiškai įtvirtinti mūsų šalies interesus, ir jos vaidmuo tik didės, artėjant Lietuvos pirmininkavimui“,– sakė ambasadorius, Nuolatinės atstovybės vadovas Raimundas Karoblis, cituojama atstovybės pranešime spaudai.

Kadangi šiuo metu bene aktualiausia Nuolatinės atstovybės tema yra pasiruošimas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai, Lietuvos delegacijos RK vadovas, Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius pažymėjo, kad delegacija su RK vadovybe jau derina būsimus renginius Lietuvoje ir Briuselyje, taip pat delegacijos iniciatyva URM atstovai RK sekretoriatui pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus, kurie vienaip ar kitaip turės atsispindėti ir RK darbe.

Delegacijos narys Gediminas Paviržis plačiau pristatė Rytų partnerystės šalių vietos ir regionų valdžios institucijų metinę konferenciją (CORLEAP) – RK iniciatyvą, kurią Lietuva, išskirdama Rytų kaimynystės stiprinimą kaip vieną iš pirmininkavimo prioritetų, galėtų išnaudoti savo tikslams

RK nariai taip pat pasakojo, kaip aktyviai dalyvauja formuojant RK nuomonę dėl būsimos finansinės perspektyvos, gina Lietuvos poziciją sanglaudos, žemės ūkio, transporto ir energetikos sektoriuose.

Nuolatinės atstovybės vadovai ir savivaldybių vadovų delegacija RK tarėsi, kaip bendradarbiauti, siekiant, kad Sanglaudos politikos lėšos ES valstybėms narėms būtų skirstomos pagal teisingesnius kriterijus.

„Jei jausime vieni kitų petį, viskas bus gerai“,– sakė Druskininkų savivaldybės meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas. Susitikime taip pat dalyvavo Panevėžio, Alytaus rajonų savivaldybių merai, Šiaulių miesto, Skuodo, Tauragės rajonų savivaldybių tarybų nariai.

Atstovybės vadovai supažindino delegaciją su pasirengimu Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai 2013 m. ir jo prioritetais.

Atgal