Dažnai Užduodami Klausimai (DUK)

Kokios yra galimos mokėjimo už el. paslaugas kryptys?

Už el. paslaugą mokama arba į savivaldybės sąskaitą arba į VMI mokesčių surenkamąją sąskaitą:

  1. norint savivaldybei priimti mokėjimus į savivaldybės sąskaitą, reikia sudaryti bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos paštu;
  2. norint savivaldybei priimti mokėjimus į VMI mokesčių surenkamąją sąskaita, reikia pateikti VMI el. prašymą. VMI įmokų kodai new window icon

 

Kokie buna mokėjimai ir kaip juos atšaukti?

Jeigu paslauga yra mokama arba jos procese yra mokėjimai, tai reikia žinoti, kad mokėjimai gali būti:

  • Išankstiniai (kai mokėjimo užduotį pareiškėjas gauna iškart po paslaugos užsakymo be jokių institucijos specialisto veiksmų)
  • Papildomi (kai sprendimo priėmimo užduotyje institucijos specialistas priima sprendimą apie reikalingą mokėjimą ir nusiunčia mokėjimo užduotį pareiškėjui):

Bandymų metu, tam kad nemokėti tikrų pinigų, yra naudojamas Užduočių atšaukimas. Realiai teikiant paslaugą jis naudojamas tam, kai žmogus nori pasirinkti kitą mokėjimo už paslaugas būdą – pvz. mokėti grynais banke, atiduoti užduoti buhalterei, kad padarytų pavedimą ar pan. Užduočių atšaukimas detaliai yra aprašytas Specialisto instrukcijoje adresu http://www.lsa.lt/failai/si.zip. Trumpa instrukcija pateikta žemiau.

Išankstinis mokėjimas gali būti specialisto atšaukiamas TIK INSTITUCIJOS ERDVĖJE. DVS ATŠAUKTI IŠANKSTINIŲ MOKĖJIMŲ NEGALIMA. Užsakymus, kuriems neįvykdytas išankstinis apmokėjimas, galima rasti skiltyje „Ruošiami užsakymai“. Atšaukti mokėjimą institucijos specialistas gali pažymėjęs dešinėje pusėje esančią varnelę „Rodyti paslaugos gavėjo pranešimus“ ir tada paspaudęs prie mokėjimo užduoties atsiradusį mygtuką „Atšaukti“.

Papildomas mokėjimas gali būti specialisto atšaukiamas ir INSTITUCIJOS ERDVĖJE (žr. aukščiau), ir DVS. Kaip atšaukti mokėjimo užduotį DVS, žiūrėkite mokomuosiuose filmukuose: http://tinyurl.com/nv7dbhb arba pridedamoje Specialisto instrukcijoje http://www.lsa.lt/failai/si.zip. Bandydami tokią paslaugą pabandykite suformuoti mokėjimo užduotį ir atšaukti. Analogiškai yra atšaukiamos ir tikslinimo užduotys.

Spausdinti El. paštas