Posėdyje komiteto nariai akcentavo problemas, su kuriomis susiduria savivaldybės vykdydamos kelių renovavimo darbus bei derindamos techninius projektus. Atkreiptas dėmesys, kad šis klausimas nuolat kartojasi ir atskleidžia infrastruktūros tvarkymo planavimo savivaldybėse spragas bei galimas tarpžinybinio nesusikalbėjimo problemas. Buvo pasiūlyta siekti atitinkamai sutvarkyti teisinę bazę, kad infrastruktūrinių tinklų tvarkymas savivaldybėse taptų planiniu procesu. Teisines kelių infrastruktūros darbų planavimo ir planų įgyvendinimo problemas ketinama artimiausiu metu aptarti su Aplinkos bei Susisiekimo ministerijomis (AM ir SM).
Komitetui pirmininkauja V.Pozingis
Komiteto nariai aptarė ir Seimo Kaimo reikalų komitete neseniai išsakytus priekaištus savivaldybėms dėl detaliųjų planų rengimo žemės ūkio paskirties žemės sklypuose ir sanitarinių apsaugos zonų nustatymo. Akcentuota, jog AM iki šiol nėra parengusi aprašo, kuris leis išspręsti šiuos neaiškumus. Komiteto pirmininkas, Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis atkreipė dėmesį, kad, sprendžiant apleistų pastatų sutvarkymo klausimą, būtina spartinti pripažinimo bešeimininkiais ir jų registravimo procedūras.
Svarstant galimybes įvesti rinkliavas daugiabučių kiemams tvarkyti akcentuota, jog būtina išnagrinėti tokios rinkliavos administravimo klausimą bei atsižvelgti į visuomenei jautrų šios administracinės naštos didinimą. Savivaldybių atstovai teigė, jog svarbu aiškiai apibrėžti tokių rinkliavų tikslinį pobūdį, atskaitomybę ir lėšų naudojimo viešumą.
Komiteto nariai nutarė atlikti apklausą ir išsiaiškinti, kiek LSA narių palaikytų naujos rinkliavos už daugiabučių namų teritorijų tvarkymą įvedimą, bei surinkti savivaldybių pasiūlymus dėl tokios rinkliavos administravimo perspektyvų.
Posėdyje taip pat diskutuota apie melioracijos įrenginių inventorizacijos gyvenvietėse tvarką bei nutarta prašyti Žemės ūkio ministeriją paaiškinti, kokias privalomas sąlygas turi tenkinti gyvenvietėse esančios inventorizuojamos bei registruojamos melioracijos sistemos tam, kad jų remontui ir rekonstrukcijai nekiltų teisinių kliūčių.
LSA ŽVKRK posėdyje dalyvavo ir Prezidentūros, Seimo Kaimo reikalų komiteto, AP, SM, Lietuvos Žemės ūkio bendrovių asociacijos, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos bei kitų įstaigų atstovai.