• Pirmas
  • Naujienos
  • Svečiuose- Gruzijos parlamento vicepirmininkas Zurab Abašidze ir parlamento narių bei ministerijų pareigūnų delegacija
2013.03.14-1

Svečiuose- Gruzijos parlamento vicepirmininkas Zurab Abašidze ir parlamento narių bei ministerijų pareigūnų delegacija

2013-03-15 0 758 Views

Svečiams LSA direktorės pavaduotojas R. Čapas ir patarėjas ES klausimais A. Gražulis pristatė Lietuvos vietos savivaldos sistemą, finansinius ir administracinius savivaldybių veiklos ir sąveikos su nacionalinės valdžios institucijomis klausimus. Gruzijos atstovai itin domėjosi savivaldybių biudžetų formavimo bei vykdymo, sąveikos su centrinės valdžios institucijomis, vietos savivaldos kompetencijų reglamentavimo, savivaldybių administracinės priežiūros aktualijomis.

     2013.03.14-2     2013.03.14-3

Gruzijos parlamento narių ir ministerijų pareigūnų delegacija LSA lankėsi įgyvendindama Jungtinių Tautų organizacijos Plėtros programos (UNDP) finansuojamą projektą. Be LSA ši delegacija taip pat lankėsi LR Seime bei Vidaus reikalų ministerijoje. Šis vizitas iš dalies yra susijęs su naujosios Gruzijos vyriausybės ketinimais peržiūrėti šalies administracinį suskirstymą ir, priešingai šiuo metu Europoje vyraujančioms tendencijoms, didinti savivaldybių skaičių.

Plačiau apie Lietuvos ir Gruzijos savivaldos bendrystę.

Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinė Gruzijos savivaldybių asociacija (NALA) bendradarbiauja nuo pat NALA įsikūrimo 2003 m. Geri dvišaliai ryšiai palaikomi ne tik tiesiogiai, bet ir tarptautinėse struktūrose – pagrindinėje lobistinėje Europos vietos savivaldos organizacijoje – Europos savivaldybių ir regionų taryboje, Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongrese. Abiejų šalių administracinis suskirstymas artimas savo skaičiumi: Lietuvoje – 60 savivaldybių, tuo tarpu Gruzijoje – 67. Šiandien, LSA duomenimis, Lietuvos savivaldybės yra sudariusios 28 bendradarbiavimo susitarimus su Gruzijos savivaldybėmis. Labai svarbu, jog tarpusavyje bendrauja ne tik didžiosios bet ir mažosios, o taip pat įvairiuose šalies regionuose esančios savivaldybės: Vilnius ir Tbilisis, Kaunas ir Kutaisis, Birštonas ir Čiatura, Klaipėda ir Potis, Klaipėda ir Batumis, Panevėžys ir Rustavi, Druskininkai ir Boržomi, Šiauliai ir Zugdidi bei daugelis kitų. Pernai metais ryšius užmezgė ir abejų šalių senosios sostinės – Trakai ir Mtskheta, taip pat vyno gamintojų regionai – Anykščiai ir Telavi.

2012 m. balandžio 30 d. Tbilisyje įvyko pirmasis Lietuvos ir Gruzijos savivaldybių forumas. Jo metu pasirašytas Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Nacionalinės Gruzijos savivaldybių asociacijos bendradarbiavimo susitarimas. Tai pirmas toks susitarimas tarp abiejų šalių vietos savivaldos asociacijų. 2012 m. lapkričio 28 d. Lietuvos vietos savivaldos atstovų delegacija pirmą kartą lankėsi Gruzijos savivaldybių asociacijos suvažiavime.

Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimo skatinimas yra ir vienas pagrindinių Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo programos tikslų. Iš šios nedidelės programos, kurią administruoja Užsienio reikalų ministerija, remiami jaunimo, taip pat menininkų, bendradarbiavimo, viešojo administravimo sektoriaus gebėjimų stiprinimo projektai, integracijos į Europos Sąjungą ir NATO iniciatyvos, nedideli humanitariniai projektai, bei abejų šalių vietos savivaldos bendradarbiavimo projektai. Per pastaruosius pora metų LSA įgyvendino tris Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos projektus su Gruzija, kurių metu buvo skatinama abejų šalių savivaldybių ryšių plėtra. Be LSA, projektus įgyvendina ir Alytaus, Rokiškio bei kitų rajonų savivaldybės. 2009 m. Boržomio kurortą plėtros klausimais konsultavo Druskininkų, greičiausiai augančio mūsų šalies kurorto atstovai.

Kategorija:   Naujienos
Atgal