• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvai ir Utenai skirtas specialus Europos Tarybos pažymėjimo ženklas „Už dėmesį miesto kraštovaizdžiui ir jo, kaip bendro turto, puoselėjimą”.
2014.06.11-1

Lietuvai ir Utenai skirtas specialus Europos Tarybos pažymėjimo ženklas „Už dėmesį miesto kraštovaizdžiui ir jo, kaip bendro turto, puoselėjimą”.

2014-06-25 0 938 Views

Konkurse Europos Tarybos apdovanojimui gauti dalyvavo 18 projektų iš įvairių pasaulio šalių – Lenkijos, Italijos, Serbijos, Belgijos, Čekijos, Suomijos, Prancūzijos, Vengrijos, Airijos, Latvijos, Olandijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės.

Utena pristatė projektą, pasakojantį apie ilgametį savivaldybės darbą, kuriant 4 parkų želdynų struktūrą – Miesto sodo, Dauniškio, Vyžuonos parkų ir Krašuonos upės pakrantės pavyzdžiu. Už projektą „U-parks. U-turn we love” („U–parkai. U–posūkis, kuris mums patinka”) Lietuvai ir Utenai skirtas specialus Europos Tarybos pažymėjimo ženklas „Už dėmesį miesto kraštovaizdžiui ir jo, kaip bendro turto, puoselėjimą”.

Tarptautinės Europos Tarybos kraštovaizdžio apdovanojimų komisijos dėmesys ir įvertinimas grįstas tuo, kad „Viešųjų parkų tinklo miesto teritorijoje sutvarkymas yra itin reikšmingas kaip atsveriantis žemės privatizavimo bangą, atsiradusią po Tarybų santvarkos žlugimo. Čia vieša žemė atgauna savo svarbą ir ja gali džiaugtis kiekvienas žmogus kiekvieną dieną. Ši miesto parkų sistema yra puikus kraštovaizdžio planavimo pavyzdys, parodantis, kaip panaudoti viešas erdves individualiai ir kolektyvinei gerovei. Kraštovaizdis yra traktuojamas kaip bendras gėris, sudarantis galimybę vystyti bendrą praktiką. Šis pasiekimas nepaneigiamai turi išliekamo vystymo dimensiją. Kraštovaizdžio architektų sąjungos įtraukimas ir parkų panaudojimas mokymui ateities profesionalams yra ypatingai įdomus”.

Konkurse pirmasis apdovanojimas buvo paskirtas Silezijos kraštovaizdžio parkų asociacijai už Šprotavos upės slėnio ekologinių vertybių išsaugojimą. Tai ilgametis projektas, prikėlęs naujam gyvenimui užmirkusias žemes, sudaręs geresnes sąlygas ne tik biologinei įvairovei, bet ir vietos bendruomenei. Kiti du specialūs apdovanojimai „Už demokratijos stiprinimą” ir „Už įnašą į europietiškos kultūros puoselėjimą” skirti Italijos ir Serbijos projektams.2014.06.11-2

Gavus tarptautinį įvertinimą bei tapus sektinu pavyzdžiu tikslingai kuriant ir įgyvendinant kraštovaizdžio apsaugą, tvarkymą ir planavimą, Utenos rajono savivaldybės atstovus konkurse sveikino ir Lietuvos savivaldybių asociacija.

Kategorija:   Naujienos
Atgal