• Pirmas
  • Naujienos
  • Programa „Kurk Lietuvai” plečiasi į savivaldybes ir atsiveria Lietuvos universitetų absolventams

Programa „Kurk Lietuvai” plečiasi į savivaldybes ir atsiveria Lietuvos universitetų absolventams

2014-09-17 0 814 Views

„JPP „Kurk Lietuvai” tikslas – įdarbinti jaunimo žinias, siekiant konkurencingumo didinimo, verslumo skatinimo, investicinės aplinkos ir šalies įvaizdžio gerinimo. Kiekvienais metais dėl galimybės dalyvauti projekte konkuruoja apie 150 jaunuolių, 20 iš jų metus dirba viešajame sektoriuje pritaikydami įgytas žinias.

Programos sėkmė paskatino plėsti „Kurk Lietuvai” į šalies regionus. Šešiolika programos dalyvių rudenį poromis pasklis po skirtingus Lietuvos miestus ir miestelius, kuriuose kas penkis mėnesius rotuosis į skirtingas savivaldybes ir spręs savivaldybėms aktualius konkurencingumo, verslumo, investicinės aplinkos ir įvaizdžio gerinimo klausimus.

Pasak Vyriausybės kanclerio A. Mačiulio, programos dalyviai ne kartą įrodė, kad jaunų žmonių žinios ir energija gali duoti labai daug naudos viešajam sektoriui: „Įgyvendinta daugybė projektų, kuriančių modernią Lietuvą. Džiaugiuosi, kad nuo šiol šios programos naudą galės pajusti ir šalies regionai. Aktyvaus jaunimo iniciatyvos juose gali iš tiesų pakeisti gyvenimą.”

Tarp „Kurk Lietuvai” dalyvių sėkmingai įgyvendintų ir toliau tęsiamų projektų yra ir nuo 2015/2016 m. Lietuvoje pradėsianti veikti plastikinės ir skardinės taros supirkimo sistema, Lietuvos rajonų bibliotekose pradėtos organizuoti e-paskaitos, kurias šiuo metu tęsia M. Mažvydo biblioteka, JPP dalyvių teiktų įstatymų pataisų dėka, nuo šiol 16–29 metų jaunuoliai galės neprarasdami socialinių garantijų atlikti neapmokamas praktikas sudarydami dvišales sutartis su darbdaviu ir daugybė kitų.

„Pastarųjų metų „Kurk Lietuvai” patirtis parodė, kad naujų, drąsių ir laisvų idėjų reikia ne tik nacionalinėms viešojo sektoriaus institucijoms, joms pasirengusios ir Lietuvos savivaldybės. Kartu siekiame ne tik prisidėti prie išvykusių jaunųjų talentų pritraukimo, bet paskatinti pasilikti Lietuvoje mokslus baigusius jaunuolius, todėl programa turėjo plėstis, – teigia programą inicijavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius Arvydas Arnašius. – Matome, kad savivaldybės šios plėtros tikrai laukė – norą prisijungti išreiškė jau 20 savivaldybių, kuriose programos dalyviai galės įgyvendinti tokius projektus kaip jaunimo verslumo skatinimas, užimtumo didinimas, verslo ir švietimo įmonių bendradarbiavimas, urbanistiniai projektai. Savivaldybės tikrai labai iniciatyvios – yra net planuojančių tapti pirmuoju išmaniuoju miestu Lietuvoje. Kita vertus, pirmą kartą „Kurk Lietuvai” dalyvių darbai bus taip arti žmonių gyvenimo ir pirmą kartą jie galės pakeisti taip daug.”

Tikimasi, kad rudenį startuojantis projektas bus ne mažiau sėkmingas nei trečiąją laidą neseniai inauguravusi nacionalinė „Kurk Lietuvai” programa ir taip pat bus tęsiamas.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos informaciją

Kategorija:   Naujienos
Atgal