• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės norėtų daugiau aiškumo dėl informacijos apie būstą keičiančias šeimas su vaikais
namai 600

Savivaldybės norėtų daugiau aiškumo dėl informacijos apie būstą keičiančias šeimas su vaikais

2015-03-05 0 1096 Views

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtos Bendrųjų vaiko teisių apsaugos nuostatų pataisos yra pateiktos svarstyti Vyriausybei.

Iki šiol, esant poreikiui, savivaldybės teismui teikdavo informaciją, ar šeimoje buvo fiksuota vaiko teisių pažeidimų ir ar šeima yra įrašyta į socialinės rizikos šeimų apskaitą.

Dabar siūloma įteisinti nuostatą, jog savivaldybės turi pateikti išsamius raštus apie tai, ar šeima užtikrina savo vaikų teisę į gyvenimo sąlygas, būtinas jų fiziniam, protiniam, dvasiniam ir doroviniam vystymuisi. Tokiu atveju tikėtina, kad savivaldybių specialistai turės vykti tikrinti kiekvienos būstą keisti norinčios šeimos gyvenimo sąlygas, reikalauti pažymų iš medikų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų, seniūnijų ir kitų įstaigų.

LSA nuomone, būtina labai aiškiai nurodyti, kokius konkrečius dokumentus privalės pateikti tėvai, nes šiuo metu svarstoma formuluotė palieka labai daug vietos interpretacijoms. Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai neturi teisės savarankiškai rinkti informacijos apie šeimą, kai tam nėra teisinio pagrindo.

Taip pat LSA atkreipia dėmesį, kad šie raštai turės būti rengiami ne tik apie socialinės rizikos šeimas, apie kurias savivaldybės medžiagos turi pakankamai, bet ir apie kitas šeimas.

Savivaldybės LSA informavo, kad šis projektas nėra derintas su Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių vadovų asociacija, todėl specialistai pasigedo išsamesnio aptarimo ir diskusijų dėl šios valstybinės funkcijos vykdymo.  

Kategorija:   Naujienos
Atgal