• Pirmas
  • Naujienos
  • Varšuvoje – ETVRVK posėdis bei Europos vietos savivaldos chartijos 30-čio paminėjimas
Mitrofanovas 600

Varšuvoje – ETVRVK posėdis bei Europos vietos savivaldos chartijos 30-čio paminėjimas

2015-09-21 0 1132 Views

Monitoringo komiteto posėdyje aptarti rinkimų rezultatai Moldovoje bei Albanijoje, pristatytos monitoringo ataskaitos dėl vietinės demokratijos Liuksemburge, Juodkalnijoje ir Prancūzijoje. Didelis dėmesys skirtas ir žmogaus teisių pažeidimams Azerbaidžane. Kongreso nariai pakvietė Azerbaidžano valdžios atstovus aktyviau bendradarbiauti sprendžiant šiuos klausimus.

Taip pat daug diskusijų komitete sulaukė klausimas dėl galimybės vietos savivaldos rinkimuose dalyvauti 16 metų amžiaus asmenims. Dauguma narių pritarė šiai galimybei, kurią ketinama apsvarstyti spalio mėnesį vyksiančioje 29-ojoje ETVRVK sesijoje.

Rugsėjo 18 vykusioje konferencijoje buvo aptarti Europos vietos savivaldos chartijos principai bei Lenkijos vietos savivaldos padėtis. Konferencijoje dalyvavęs ETVRVK prezidentas Jeanas-Claude‘as Freconas (Jean-Claude Frecon) pabrėžė, kad chartija yra unikalus ir nepakeičiamas demokratijos instrumentas, skirtas stiprinti demokratiją vietos lygmenyje, ir paragino vietos valdžios atstovus ir toliau taikyti jos principus.

Monitoringo posėdyje, konferencijoje bei juose vykusiose diskusijose dalyvavo ET VRVK Lietuvos delegacijos narys, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Kategorija:   Naujienos
Atgal