• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA socialinių reikalų komitete – apie svarbiausius globos institucijų klausimus
IMG 5546 1600

LSA socialinių reikalų komitete – apie svarbiausius globos institucijų klausimus

2015-10-26 0 1211 Views

Posėdyje dalyvavę Socialinių reikalų ir darbo ministerijos (SADM) specialistai, Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas bei Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pristatė savivaldybių atstovams pernai 29-iose globos institucijose atliktų patikrinimų rezultatus. Patikrinimai globos įstaigose atlikti vertinant žmogaus teisių apsaugos ir kankinimų prevencijos aspektus. Buvo pažymėta, kad senelių globos namuose rasta nemažai higienos, žmogaus teisių pažeidimų, kurių sprendimai dažnai priklauso ne tiek nuo įstaigose turimų finansinių išteklių, kiek nuo darbuotojų profesionalumo ir požiūrio į įstaigos gyventojus. LSA komitetas nutarė organizuoti išvažiuojamąjį posėdį į vienus iš savivaldybių pavaldumo senelių globos namų ir išsamiai aptarti šio srities aktualijas, pasidalinti gerąja patirtimi.

IMG 5547 1600

Be to, komiteto nariai nutarė lapkričio mėnesį inicijuoti susitikimą su socialinės apsaugos ir darbo ministre ir aptarti globos įstaigų pertvarkos  bei valstybinių programų įgyvendinimo savivaldybėse klausimus.

Posėdyje buvo tariamasi ir dėl neįgaliųjų poreikių nustatymo naujos tvarkos įgyvendinimo, iškeltos valstybinių socialinių programų įgyvendinimo problemos, pristatyta Vilnius miesto savivaldybės iniciatyva vykdoma Vilniaus miesto vaikų globos namų pertvarka.

Pirmojo komiteto posėdžio metu taip pat patvirtinta pilna jo sudėtis, išryškinti ir į komiteto 2015- 2016 m. veiklos planą įtraukti savivaldybėms aktualiausi socialiniai klausimai. Komitetui trečią kadenciją vadovauja LSA viceprezidentas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Komiteto sudėtį rasite čia.

IMG 5549 1600

Kategorija:   Naujienos
Atgal