• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybės turės daugiau galimybių įgyvendinti ES projektus

Savivaldybės turės daugiau galimybių įgyvendinti ES projektus

2016-05-05 0 756 Views

Tokį siūlymą Finansų ministerija (FM) pateikė Vyriausybei po diskusijų su Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), kuri ilgą laiką siekė, jog savivaldybėms būtų suteikta daugiau finansinių galimybių įgyvendinti ES investicijų projektus. Tai svarbus sprendimas 57 savivaldybėms, kurių metinio skolinimosi galimybės 2016 metais buvo sumažintos kelis kartus – iki 1,5 procento biudžeto pajamų.

ES lėšomis remiamuose projektuose savivaldybės turi užtikrinti vidutiniškai nuo 7,5 iki 15 proc. projektų nuosavų lėšų indėlį.

Pateiktas nutarimas reglamentuoja, kaip bus nustatomas lėšų poreikio pagrįstumas, įvardytos sąlygos, kurias turi atitikti į dotacijas pretenduojanti savivaldybė, nustatoma dotacijų skyrimo, atsiskaitymo už panaudojimą bei jų grąžinimo tvarka, jei dotacijos skyrimo sąlygų savivaldybė neįvykdė, pranešė FM.

Dotacijos siekianti savivaldybė turės pagrįsti, jog dėl įstatymuose nustatytų skolinimosi limitų neturi galimybės daugiau skolintis, kad galėtų privalomai prisidėti prie ES lėšomis įgyvendinamų projektų finansavimo.

Pretenduojančios į dotaciją savivaldybės turės atitikti ir kitas sąlygas: jų pajamos paskutiniais metais prieš suteikiant dotaciją turi didėti, o skolos lygis mažėti; projektams finansuoti konkrečiais metais savivaldybė turi skirti daugiau kaip 0,5 proc. atitinkamų metų savo pajamų; projekto nuosavų lėšų indėliui turi trūkti ne mažiau kaip 15 000 eurų bei kita.

Projektą užbaigusi savivaldybė pagrindžia, kad įvykdė dotacijos skyrimo sąlygas. Priešingu atveju, dotacijos grąžinamos pagal patvirtintą grafiką dukart per metus.

Bendras numatomas savivaldybių nuosavo indėlio dydis pagal 2014–2020 m. veiksmų programos prioritetus sudaro 119 mln. eurų (skiriamos ES fondų lėšos sudaro 885 mln. eurų. Prognozuojama, kad per 2016 m. projektų finansavimui savivaldybėms prireiks apie 14 mln. eurų.

Šia priemone taip pat siekiama paskatinti savivaldybes dalyvauti energetinio efektyvumo ir kitose programose, kurios įgyvendinamos naudojant lengvatines paskolas ir garantijas.

Kategorija:   Naujienos
Atgal