• Pirmas
  • Naujienos
  • Anykščiuose – diskusija apie Baltijos jūros šalių bendradarbiavimą
BJRS 1200

Anykščiuose – diskusija apie Baltijos jūros šalių bendradarbiavimą

2016-05-23 0 1284 Views

Anykščiuose vykusiame seminare dalyvavo Ignalinos, Visagino, Molėtų, Ukmergės, Zarasų, Utenos, Kupiškio ir Anykščių savivaldybių administracijų, taip pat tose savivaldybėse veikiančių vietos veiklos grupių atstovai.

Renginyje akcentuota, kad naujasis 2014 – 2020 m. finansinis laikotarpis Lietuvai kelia naujus iššūkius, bet siūlo ir naujas galimybes. Seminaro dalyviai buvo kviečiami diskutuoti, kaip pasinaudojant naujais finansiniais ištekliais skatinti glaudų bendradarbiavimą regione ir prisidėti prie bendro Baltijos jūros regiono augimo.

Seminare buvo pristatytos bendradarbiavimo tarp sienų bei tarpregioninio bendradarbiavimo programų naujovės, verslumo skatinimo finansavimo galimybės, sveikatos apsaugos, kultūros, energinio efektyvumo bei inovacijų skatinimo viešajame bei privačiame sektoriuje aktualijos. Pranešėjų pristatymuose dažnai kartojantis mintims apie ES struktūrinių fondų mažėjimą ateityje, savivaldybės buvo paragintos semtis gerosios praktikos bei tobulinti savo administracinius gebėjimus, padėsiančius ateityje parengti konkurencingus projektus tiesiogiai ES finansuojamų programų lėšoms pritraukti. Pasak pranešėjų, proveržis šioje srityje įmanomas tik stambinant projektus, glaudžiau bendradarbiaujant savivaldybėms tarpusavyje bei geriau išnaudojant šalies verslo, mokslo, nevyriausybinio sektoriaus taip pat užsienio partnerių sukauptą patirtį.

Lina BJRS 1200

Diskusijoje savivaldybių atstovai pabrėžė ir poreikį didinti prieinamumą prie informacijos apie įvairių kitų ES finansinių instrumentų teikiamas galimybes, skelbiamus kvietimus teikti paraiškas. Seminaro dalyviai buvo informuoti apie LSA rengiamą finansavimo gidą savivaldybėms, kuris turėtų būti paskelbtas vasaros pradžioje.

Tai buvo trečiasis seminarų ciklo Baltijos jūros strategijos įgyvendinimo tema renginys savivaldybėms. Kitas seminaras planuojamas birželio 14 d. Jurbarke. Seminarų ciklą užbaigs konferencija Vilniuje rugsėjo 15 d.

Kategorija:   Naujienos
Atgal