• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybių atstovai LSA diskutavo apie profesionalių globėjų statusą
soc pasitarimas LSA

Savivaldybių atstovai LSA diskutavo apie profesionalių globėjų statusą

2017-01-11 0 778 Views

Nuo sausio 1-osios įsigaliojo Civilinio kodekso pataisa, pagal kurią iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus galės patekti tik išimtiniais atvejais, o būti juose – ne ilgiau kaip tris mėnesius.

Daugiausiai pasitarime buvo diskutuojama apie profesionalius globėjus, kurie bet kuriuo metu galėtų paimti vaiką ir globoti jį tam tikrą laiką. Savivaldybių atstovai pažymėjo, jog nors Institucinės globos pertvarka patvirtina dar 2014 metais, iki šiol nėra įteisintas tokio globėjo statusas, pareigos, atsakomybė, apmokėjimas už darbą ir kiti dalykai. Tuo tarpu profesionalių globėjų institutas yra pagrindinė alternatyva vaikų namams, kurių turėtų nebelikti.

Susitikime pažymėta, jog savivaldybės buvo gavusios oficialią informaciją apie tai, kad profesionalių globėjų darbas iki 2020 bus finansuojamas ES fondų lėšomis, vėliau tai darys valstybė, tačiau iki šiol nei iš vieno minėto šaltinio lėšos neskiriamos.

Iki šiol nesukūrus naujų paslaugų ir neskyrus joms finansavimo, šiuo metu ne viena savivaldybė pati sprendžia profesionalių globėjų problemą savo iniciatyva ieškodama jų ir pagal galimybes mokėdama jiems papildomus pinigus. Tačiau visi pasitarime dalyvavę specialistai teigė susiduriantys su daugybe teisinių bei finansinių kliūčių.

Specialistai pabrėžė, jog šis procesas turėtų vykti pagal vieną valstybės lygiu įteisintą modelį.

„Aiški tvarka ir finansavimas padėtų profesionalių globėjų darbą pristatyti visuomenei kaip patrauklų ir reikalingą, o tai ypač aktualu mažesniuose miestuose ir rajonuose, kur rasti dirbti norinčių žmonių ypač sudėtinga,“ – teigė LSA patarėja socialiniais klausimais Audronė Vareikytė.

soc pasitarimasLSA

Savivaldybių atstovai taip pat diskutavo apie galimybes sutaupytas lėšas piniginei paramai skirti naujų minėtų socialinių paslaugų plėtrai – vaikų globai.

Artimiausiu metu šį klausimą su konkrečiais siūlymais ketinama teikti svarstyti LSA valdybos nariams.

Savivaldybių socialinės srities skyrių vadovai taip pat aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją bei didesnį savivaldybių įtraukimą į sprendimų priėmimą formuojant užimtumo politiką.

Kategorija:   Naujienos
Atgal