• Pirmas
  • Naujienos
  • Seime pagerbtos Kauno miesto ir Utenos rajono savivaldybės
20171117 S2

Seime pagerbtos Kauno miesto ir Utenos rajono savivaldybės

2017-11-17 0 1385 Views

 Renginio metu buvo pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus vienijant daugiatautę Lietuvą ir kuriant nediskriminacinę aplinką.

„Kuomet kalbėdami apie žmogų sakome „geras“, turime galvoje, kad jis leidžia mums būti savimi. Šiandien turime prisiminti, kad tolerancija neturi būti vieną dieną – ji turi lydėti kasdien. Linkiu mums visiems būti gerais žmonėmis“,- pradėdamas renginį sakė Seimo Pirmininkas.

Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės šiemet pirmą kartą įteikė padėkas Lietuvos savivaldybėms už išskirtinį dėmesį Lietuvos tautinėms bendrijoms.

20171117 S20171117 S1 

Padėka už paramą tautinėms bendrijoms išsaugant ir puoselėjant tautinę tapatybę, skatinant įvairių tautybių Lietuvos gyventojų kultūrinį dialogą, buvo įteikta Kauno miesto savivaldybei.

„Kaune skatiname daugiakultūrinės aplinkos kūrimą ir visas su tuo susijusias iniciatyvas, kurios sudaro galimybes tiek čia gyvenantiems, tiek atvykstantiems gyventi patogiai, gerai, jaukiai. Vykdome kryptingą užsienio politiką, bendradarbiaujame su miestais partneriais,  siekiame miestą  padaryti patrauklų investuotojas, studentams, užsienio šalių turistams. Švietimas, kultūra ir daugiakultūrinis bendradarbiavimas yra ne tik kaip vienas svarbiausių būdų kurti Kauno miesto gyventojo aplinkos gerovę, bet taip pat ir būdas miesto viduje stiprinti demokratiją, mažinti diskriminaciją, didinti toleranciją“, – teigė  Kauno miesto mero patarėja Orinta Leiputė.

Utenos rajono savivaldybė buvo pagerbta už išskirtinį dėmesį tautinių bendrijų paveldo įamžinimui 2016 m.

„Tai ypač svarbus apdovanojimas mums, nes, pirma, parodo, kad esam savivaldybė, kuri puoselėja pamatines socialines vertybes, antra, visam pasauliui teikia žinią, kad Utenos kraštas yra tolerantiškas ir patrauklus gyventi visiems visuomenės nariams, nepriklausomai nuo jų tautybės, kilmės ar pažiūrų. Utena – laimės miestas. Vienas iš šio gero gyventojų nusiteikimo elementų yra ir čia gyvenančių tautinių mažumų teigiamos emocijos. Džiaugiamės tuo ir didžiuojamės“, – teigė  Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius.

Be šių savivaldybių tautinių bendrijų veiklą nuosekliai remia Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės ir Visagino miestų savivaldybės bei Vilniaus, Kauno, Telšių, Švenčionių, Kalvarijos, Radviliškio, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos, Šilutės, Anykščių ir Kretingos rajonų savivaldybės.

Tankiausiai tautinių mažumų yra apgyvendintos Šalčininkų rajono, Visagino ir Vilniaus rajono savivaldybės. Čia tautinėms mažumoms save priskiria atitinkamai 87,7 proc., 79 proc. ir 65,8 proc. gyventojų. Tautinės mažumos sudaro apie 40 proc. Švenčionių ir Trakų rajonų savivaldybių gyventojų, trečdalį sostinės ir ketvirtadalį Zarasų rajono bei Klaipėdos miesto savivaldybių gyventojų.

Apdovanojimai ir padėkos raštai taip pat buvo įteikti Lietuvos tautinių bendrijų atstovams, tautinių mažumų tematika besidomintiems akademinės bendruomenės atstovams, švietimo darbuotojams, žurnalistams, tarpkultūrinį dialogą plėtojantiems visuomenininkams ir diplomatams.

Lapkričio 16 diena pasaulyje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurią 1995 m. paskelbė 28-oji generalinė UNESCO konferencija „Tolerancijos principų deklaracijoje“.

 

 

 

 

Nuotraukos Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal