• Pirmas
  • Naujienos
  • Ignalinoje aptarti pastatų renovacijos rezultatai ir perspektyvos
20171127I6 1200

Ignalinoje aptarti pastatų renovacijos rezultatai ir perspektyvos

2017-11-27 0 1083 Views

Ignalinos rajono savivaldybės ir VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros surengtos konferencijos metu aptarta daugiabučių namų renovacija, jos rezultatai bei artimiausi planai. Pranešimus skaitė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Europos parlamento narys Bronis Ropė, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta bei organizacijos Būsto iniciatyvos Rytų Europai IWO atstovai.

Ignalinos rajono savivaldybė – tai pirmoji šalies savivaldybė, kurioje demonstraciniais tikslais buvo pradėta įgyvendinti energinio efektyvumo didinimo programa „Ignalinos Enervizija“. Taip pat – tai pirmoji savivaldybė, kuri ėmėsi daugiabučių atnaujinimo pagal naująjį renovavimo modelį. Šis modelis, išjudinęs renovacijos procesus visoje šalyje, išsiskiria tuo, jog renovaciją vykdo ne gyventojai, o savivaldybės paskirdamos daugiabučių namų atnaujinimo programų administratorių. Šiuo metu Ignalinos savivaldybėje jau įgyvendinama energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programa “Ignalinos Enervizija 2”.

Skaičiuojama, jog pastaraisiais metais, atnaujinus didžiąją dalį Ignalinos pastatų, energijos suvartojimas mieste sumažėjo daugiau kaip 50 proc. Jeigu prieš renovaciją (2010 m.) faktinis energijos suvartojimas sudarė – 139 kwh/kv.m, tai po renovacijos jis siekia 69 kwh/kv.m.

 „Ignalinos miestas, iš esmės jau baigė renovavimo programą ir tai suteikia daug vilties, kad bendromis pastangomis galima pasiekti labai gerų rezultatų. “, – konferencijos metu teigė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Pasak jo, šiuo metu svarbu atkreipti dėmesį į kvartalų renovaciją, kurios metu vykdomas ne tik pastatų atnaujinimas, bet ir šilumos tinklų bei kitos inžinerinės infrastruktūros renovacija, taip pat socialinio gerbūvio bei viešųjų erdvių sutvarkymas.

20171127I1 120020171127I2.JPG 120020171127I5 120020171127I7 1200
„Porą dešimtmečių buvo kalbama apie tai, kad esant aukštoms energijos kainoms šildymas gyventojams yra brangus. Norint atpiginti šildymą tiek mokslas, tiek praktikai siūlo tris kelius: pirmas – tai biokuras, antras kelias – katilinių ir šilumos trasų tobulinimas, o trečias – gyvenamųjų namų sutvarkymas. Ta linkme mes ir ėjome pastaruosius penkiolika – dvidešimt metų“, – teigė Ignalinos rajono savivaldybės meras H. Šiaudinis.

Meras pabrėžė, kad daugiabučių namų renovacija smarkiai pakeitė Ignalinos miesto bendrą vaizdą, o gyventojai įsitikino, kad gyventi modernizuotame name yra jaukiau, šilčiau ir pigiau. Taip pat renovuotas būstas pirkėjui tapo kur kas patrauklesnis ir išaugo jo vertė. Artimiausiu metu Ignalinoje nebeliks nė vieno neatnaujinto daugiabučio bei viešojo pastato. Pasak H. Šiaudinio, Ignalinoje praktiškai nesumažėjo gyventojų, o renovuotus butus įsigyja ir gyventojai iš didmiesčių.

Konferencijos metu taip pat buvo įteikti apdovanojimai prisidėjusiems prie renovacijos procesų Ignalinoje. Už indėlį sprendžiant savivaldai aktualius renovacijos klausimus Ignalinos rajono meras H. Šiaudinis išreiškė padėką ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorei Romai Žakaitienei.

20171127I9 1200 20171127I4.JPG 1200

Kategorija:   Naujienos
Atgal