LSA valdybos posėdyje aptarti aktualūs savivaldos klausimai

2018-07-24 0 1904 Views

Šiandien Lietuvos savivaldybių asociacijoje vyko LSA valdybos posėdis, kuriame aptarti Vietos savivaldos įstatymo, regioninės politikos, aplinkosaugos ir kiti aktualūs savivaldai klausimai.
Anykščių rajono savivaldybės meras, reaguodamas į vykdomą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus pertvarką (planuojama panaikinti Anykščių, Molėtų, Ignalinos ir Zarasų migracijos grupes) kreipėsi į Policijos generalinį komisarą su prašymu įvertinti šią pertvarką ir apsvarstyti jos vykdymą.
Lietuvos regioninės plėtros politikos „Baltojoje knygoje“ nurodoma, kad regionine politika siekiama sukurti veiksmingos regioninės politikos sistemą, užtikrinti, kad darnus ir tvarus ekonomikos augimas būtų geografiškai subalansuotas, sudaryti kokybiško gyvenimo sąlygas visoje Lietuvoje bei pagerinti regionų įvaizdį. Tuo tarpu, vykdant šią pertvarką akivaizdžiai mažinamas vietos gyventojų prieinamumas greitai ir patogiai gauti asmens tapatybės dokumentų keitimo, gavimo ir kitas reikiamas paslaugas.
LSA ketina kreiptis į Vyriausybę ir į Vidaus reikalų ministeriją dėl šios pozicijos, o taip pat ir dėl kitų objektų, kurie yra uždaromi, naikinami, centralizuojami apskrityse.
LSA valdybos posėdžio metu taip pat aptartas Vietos savivaldos įstatymo projektas. LSA patarėja savivaldybių administravimo klausimais Vida Ablingienė susirinkusiesiems pristatė pagrindinius siūlymus Vidaus reikalų ministerijai dėl minėto įstatymo pakeitimo. LSA valdyba šiems siūlymams pritarė. Juos galite rasti čia.
Posėdyje dalyvavęs Vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis savivaldos vadovams pristatė nacionalinės regioninės politikos prioritetus ir aptarė, kaip regioninė politika turėtų atrodyti nuo naujos finansinės perspektyvos po 2020-jų metų. Taip pat susirinkusiesiems pristatė Europos Komisijos siūlymus 2021-2027 metų Europos Sąjungos finansinei programai ir Lietuvos poziciją šiuo klausimu.
Pasak A. Gražulio, derybos dėl šalių finansavimo su Europos Komisija prasidėjo šių metų gegužės mėnesį ir šiuo metu vyksta pradinis etapas. Kalbant apie šalies finansavimą, siekiama, kad Europos Komisija pripažintų Lietuvos skirstymą į du regionus – tai Vilnių ir už jo esančias savivaldybes.
LSA valdybos posėdžio metu taip pat išsamiai buvo aptartos atliekų tvarkymo sistemos aktualijos.

Kategorija:   Naujienos, Pranešimai spaudai
Atgal