• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA forume – viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės klausimai savivaldybėse

LSA forume – viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės klausimai savivaldybėse

2019-01-18 0 1731 Views

Šiandien Druskininkuose vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotas forumas: „Viešoji ir privačioji partnerystė savivaldybėse“.

Renginyje dalyvavo LSA prezidentas Ričardas Malinauskas, direktorė Roma Žakaitienė, savivaldybių merai, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, VšĮ „Investuok Lietuvoje” vadovas Mantas Katinas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas ir kiti šalies valstybinių institucijų bei verslo atstovai.

„Esu aplankęs bene trečdalį Lietuvos savivaldybių ir galiu drąsiai sakyti, jog miestuose ir miesteliuose gyvena, dirba kūrybingi, kupini idėjų ir savo kraštą mylintys žmonės. Labai svarbi žinia, jog pirmą kartą po daugel metų pernai regionuose sukurta daugiau darbo vietų nei Vilniuje. Tai liudija apie savivaldybių iniciatyvumą ir sėkmingą merų veiklą“,- konferencijos metu teigė premjeras.

Vyriausybės vadovas pabrėžė vis didėjantį savivaldybių skaidrumą – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikto savivaldybių skaidrumo tyrimo duomenimis, skaidrumo vidurkis padidėjo nuo 56 iki 69 balų iš 100.

Anot Vyriausybės vadovo, labai teisinga, jog didesnė partnerystės sričių dalis priskirta vietos savivaldai ir jau sudaryta eilė sutarčių laisvalaikio, sporto, turizmo infrastruktūros, atliekų tvarkymo, šilumos ūkio ir kitose srityse. Tai sėkminga savivaldybių darbo sritis. Centrinės valdžios institucijos šiuo metu įgyvendina tik 4 partnerystės sutartis, o savivaldybės – net 44 sutartis, 28-iose savivaldybėse. Sveikintina, kad ir kiekvienais metais vis daugiau savivaldybių prisijungia prie partnerystės projektus įgyvendinančių savivaldybių rato.

Renginio metu susirinkusiesiems „Vilmorus“ vadovas dr. Vladas Gaidys pristatė atliktą visuomenės nuomonės tyrimą „ką Lietuvos piliečiai žino apie viešąją ir privačią partnerystę ir kaip vertina tokį bendradarbiavimo modelį”.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas forumo metu išsamiai aptarė viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės bei užsienio investicijų klausimus.

Forumo dalyvis Š. Narbutas dalyviams pristatė pacientų požiūrį į valstybinę ir privačią mediciną.

Vyriausybės ir Druskininkų savivaldybės nuotr.

Kategorija:   Naujienos
Atgal