• Pirmas
  • Naujienos
  • Paskutinėje RK sesijoje patvirtinta Lietuvos atstovo nuomonė dėl Rytų partnerystės

Paskutinėje RK sesijoje patvirtinta Lietuvos atstovo nuomonė dėl Rytų partnerystės

2019-12-06 0 1619 Views

Paskutinėje šios kadencijos Europos Sąjungos (ES) Regionų komiteto (RK) sesijoje, vykusioje Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis, buvo patvirtinta Lietuvos savivaldos atstovo nuomonė dėl Rytų partnerystės perspektyvos.

Lietuvos delegacijos RK nario Tadeuš Andžejevski nuomonėje „Vietos ir regionų valdžios institucijų vaidmuo formuojant Rytų partnerystės ateitį“ palankiai vertinama iniciatyva išplėsti bendradarbiavimą su Ukraina, Sakartvelu ir Moldova. Pranešėjas mano, kad vis glaudesnio bendradarbiavimo su šiomis šalimis tikslas turėtų būti narystės ES perspektyva, tačiau pabrėžia, kad reikia stiprinti ir bendradarbiavimą su likusiomis Rytų partnerystės.

Nuomonėje taip pat remiamos decentralizacijos reformos bei raginama visais lygmenimis stiprinti Rytų partnerystės šalių viešojo administravimo gebėjimus ir kokybę, ypač vietos ir regionų valdžios institucijų lygmeniu.

„Siekiant darnios šalių plėtros bei gerų rezultatų svarbu į sprendimų priėmimą įtraukti socialinius partnerius, visuomenę, kelti valstybės tarnautojų kvalifikaciją bei didinti viešojo sprendimų priėmimo skaidrumą, įskaitant kovos su korupcija standartų įvedimą ir sprendimų priėmimą remiantis demokratiniais mechanizmais,“ – teigė T. Andžejevski.

Geri kaimyniniai santykiai su Rytų partnerėmis Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Sakartvelu, Moldova bei Ukraina ir visapusiška parama joms įgyvendinant politines, ekonomines ir socialines reformas yra ir Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Pastaruoju metu Lietuvos savivaldybės vis aktyviau įsitraukia į Vystomojo bendradarbiavimo veiklas įgyvendinant projektus su Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos savivaldybėmis.

RK sesijoje taip pat vyko diskusija “Europos Sąjungos padėtis: regionų ir miestų požiūris”, kurioje, dalyvaujant Europos Parlamento pirmininkui Davidui Sassoli (David Sassoli), RK pirmininkas Karlas-Heinzas Lambertzas (Karl-Heinz Lambertz) pristatė pranešimą apie miestų ir regionų lūkesčius, siejamus su naująja 2019–2024 metų ES teisės aktų leidėjų kadencija. Savo pranešime RK pirmininkas  pažymėjo, kad regionai ir miestai yra pagrindiniai veikėjai siekiant, kad pažadai kovoti su klimato krize ir socialine nelygybe taptų tikrove.

„Siekiant atgauti piliečių pasitikėjimą ir spręsti pagrindines šių dienų problemas, ES savo sprendimus ir politiką turi formuoti bendradarbiaudama su vietos ir regionų institucijomis,“ – pabrėžė RK pirmininkas.

Sesijoje taip pat paminėtos 25-osios RK įsteigimo metinės. Ta proga diskusijose dalyvavo daug buvusių RK pirmininkų: Europos ekonomikos ir regionų komiteto pirmininkas Luca Jahieras (Luca Jahier), Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Maroš Šefčovič, Europos Parlamento narė ir EU40 valdybos narė Eva Maydell ir buvusi Komisijos narė, atsakinga už regioninę politiką, Monika Wulf-Mathies.

Sesijoje taip pat patvirtinta RK rezoliucija „Regionai ir miestai prisideda prie Žaliojo kurso“ bei svarstytos šios nuomonės: Didmiesčių regionams kylantys iššūkiai ir jų padėtis būsimoje sanglaudos politikoje po 2020 m., Vietos ir regionų valdžios institucijų administracinių gebėjimų stiprinimas siekiant stiprinti investicijas ir struktūrines reformas 2021–2027 m., Europos regionų komiteto narių elgesio kodekso projektas, Merų paktas po 2020 m.

Sesijoje dalyvavo Lietuvos delegacijos RK nariai Zarasų rajono vicemeras Arnoldas Abramavičius, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis bei T. Andžejevski.

 

 

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal