• Pirmas
  • Naujienos
  • Briuselyje – apie Lietuvos savivaldybių vaidmenį valdant nelegalių migrantų krizę

Briuselyje – apie Lietuvos savivaldybių vaidmenį valdant nelegalių migrantų krizę

2021-12-03 0 8198 Views

Valdant nelegalių migrantų krizę Lietuvoje savivaldybėms vėl teko vienas esminių vaidmenų, ir tai dar kartą įrodo, kad vietos valdžia pajėgi tvarkytis su įvairiais sudėtingais bei netikėtais iššūkiais.

Taip gruodžio 1-2 dienomis Briuselyje vykusioje Europos sąjungos (ES) regionų komiteto (RK) sesijoje kolegoms iš Europos vietos valdžios bei regionų institucijų teigė LSA prezidentas, Lietuvos delegacijos RK vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Jis pabrėžė būtinybę ateityje geriau pasirengti tokiems iššūkiams ir išskyrė pagrindinius klausimus, kuriuos per labai trumpą laiką turėjo spręsti šalies pasienio savivaldybės – migrantų apgyvendinimas, maitinimas, medicininės pagalbos teikimas, lėšos, gyventojų saugumas, sklandus informacijos keitimasis su šalies vidaus reikalų institucijomis.

„Ypatingas dėmesys buvo skiriamas ryšiui su gyventojais. Jie nerimavo dėl savo saugumo ir dėl to, jog nebuvo aišku, kiek ilgai ir kokiomis sąlygomis migrantai bus apgyvendinti jų teritorijoje. Todėl savivaldybės darė viską, kad ryšys su bendruomenėmis būtų palaikomas nuolatos, nes būtent pastarųjų palaikymas tokiose situacijose labai svarbus,“ – Briuselyje sakė LSA vadovas.

M. Sinkevičius akcentavo, kad valstybės ir savivaldybių koordinuotos pastangos bei profesionalus sienos apsaugos pareigūnų darbas buvo sėkmingas ir krizė buvo pristabdyta tiek, kad būtų galima tinkamai planuoti tolimesnius veiksmus. Ypač svarbus buvo ir nuolatinis kontaktas su ES institucijomis bei glaudus bendradarbiavimas su kaimyninėmis šalimis – Lenkija ir Latvija.

147-ojoje EK sesijoje įvairiais klausimais pasisakė ir kiti Lietuvos delegacijos nariai. Diskusijoje dėl 2022 metų Europos jaunimo metų kalbėjo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Nuomonę apie tvarią mėlynąją ekonomiką ir akvakultūrą pristatė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Šioje Lietuvos delegacijos nario parengtoje nuomonėje pabrėžiama mėlynosios ekonomikos vystymo svarba ir jos indėlis siekiant Žalioj kurso tikslų, taip pat siūloma mažinti administracinę naštą bei pagerinti mėlynosios ekonomikos ir akvakultūros sektoriaus konkurencingumą.

 „Tvarios investicijos yra labai svarbios sėkmingam mėlynosios ekonomikos vystymuisi. Būtina finansuoti inovacijas ir naujų produktų kūrimą, investuoti į išmaniuosius sprendimus, remti naujas technologijas. Akvakultūra taip pat turėtų būti pripažinta specialia politikos sritimi numatant jai tinkamą finansavimą ir taip sudarant alternatyvą tradicinei žuvininkystei. Taip pat svarbu didinti vietos ir regionų valdžių bendradarbiavimą su centrinės valdžios institucijomis, skatinti ir remti vietos dalyvavimo iniciatyvas, kurios sujungia atsinaujinančius jūros išteklius su vietos pragyvenimo šaltinių, tradicijų ir kultūros paveldo išsaugojimu,“ – teigė B. Markauskas.

Sesijoje taip pat vyko diskusijos dėl Europos demokratijos stiprinimo Konferencijos dėl Europos ateities kontekste ir benamystės panaikinimo ES. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas komiteto nariams pristatė ES Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos prioritetus.

Sesijoje priimtos šios nuomonės: „Geresnis reglamentavimas“, „Europos kovos su vėžiu planas“, „Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės įgyvendinimas“, „Europos požiūris į dirbtinį intelektą“, „Dirbtinio intelekto aktas“, „Vietos ir regionų lygmens perspektyva“, “ES ekologinio ūkininkavimo veiksmų planas“, „Naujos Europos pramonės strategijos atnaujinimas“ bei rezoliucijos – „Dėl 2022 m. Europos Komisijos darbo programos ir 2022 m. RK politinių prioritetų“ ir  „Dėl Europos jaunimo metų“.

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal