• Pirmas
  • Naujienos
  • Raginama išsaugoti reabilitacijos centrą „Pušynas“ tariantis su vietos valdžia ir bendruomene

Raginama išsaugoti reabilitacijos centrą „Pušynas“ tariantis su vietos valdžia ir bendruomene

2021-12-09 0 8432 Views

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) nusprendus likviduoti Palangoje veikiantį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) ragina peržiūrėti šį sprendimą bei tariantis su vietos valdžia ir bendruomene rasti būdų išsaugoti centrą.

Apgailestaujama, kad apie ketinimus likviduoti įstaigą vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sudarytos Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovai nepranešė nei savivaldybės tarybos nariams, nei miesto merui. Situacija nebuvo aptarta ir su „Pušyno“ darbuotojais, nors jų ir jų šeimų gerbūviui šis sprendimas turės tiesioginės neigiamos įtakos. Be to, kaip nurodo Palangos miesto tarybos nariai,  nė vienas minėtos VRM grupės atstovas nebuvo atvykęs į poilsio ir reabilitacijos centrą susipažinti ir realiai įvertinti esamos situacijos bei vykdomos veiklos.

„Ketinama atleisti beveik 100 šios reabilitacijos įstaigos darbuotojų – tai yra labai didelis skaičius ne tik Palangos miesto, bet ir kitų savivaldybių kontekste. Tokie veiksmai tiesiogiai prieštarauja Vyriausybės deklaruojamiems siekiams mažinti socialinę ir ekonominę regionų atskirtį, jau nekalbant apie viešojo intereso gynimą,“ – teigia LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Likvidavus minimą centrą, būtų apribojama gyventojų teisė gauti kokybiškas viešąsias paslaugas, kadangi jame reabilituojami pacientai iš visos Lietuvos, turintys judamojo – atramos aparato pažeidimų, sergantys ginekologinėmis, endokrininėmis, inkstų, kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, akių ligomis. Be to, nutraukus šiuo metu  „Pušyne“ įgyvendinamus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, valstybė privalėtų grąžinti ES paramą.

Palaikydama Palangos miesto tarybos kreipimąsi į Vyriausybę dėl ketinimų privatizuoti šį reabilitacijos centrą, LSA kviečia ministeriją dar kartą apsvarstyti savo sprendimą atsižvelgiant į jo pasekmes vienam svarbiausių šalies kurortų ir šalies gyventojų galimybes gauti specifines reabilitacijos paslaugas.

„Diskutuojant su vietos politikais ir bendruomene galima rasti būdų šiam centrui toliau veikti perduodant jį valdyti kitai institucijai. Taip būtų išsaugotos ir darbo vietos, ir teikiamų paslaugų prieinamumas,“ – sako M. Sinkevičius.

 

 

 

Kategorija:   Naujienos
Atgal