• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA valdyboje – pavėžėjimo, gynybos, vietos savivaldos modelio klausimai

LSA valdyboje – pavėžėjimo, gynybos, vietos savivaldos modelio klausimai

2024-05-03 0 11399 Views

LSA valdybos posėdyje, kurio antroje dalyje dalyvavo ir kiti šalies merai, aptarti šiuo metu savivaldybėms aktualiausi klausimai – iniciatyva įteisinti naują savivaldybės tarybos pirmininko pareigybę, padidėję Lietuvos pašto įkainiai pristatant į namus tikslines išmokas, pacientų pavėžėjimo modelis, LSA pozicija dėl gynybos mokesčio, taip pat – LSA rengiami siūlymai politinėms partijoms.

Valdybos nariai dar kartą patvirtino kategoriškai nepritariantys Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstomoms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įvesti savivaldybės tarybos pirmininko pareigybę. Šiuo metu savivaldybės tarybai pirmininkauja tiesiogiai išrinktas meras, kuris nėra tarybos narys.

Valdybos posėdyje taip pat buvo svarstoma situacija dėl AB „Lietuvos paštas“ padidintų įkainių pristatant į namus tikslines išmokas socialiai pažeidžiamiems asmenims. Dėl šios klausimo į LSA kreipėsi ne viena šalies savivaldybė, kuriai netrukus baigs galioti sutartis su šia bendrove. Organizuodamos viešuosius pirkimus dėl naujos sutarties savivaldybės iš „Lietuvos pašto“ gauna pasiūlymus, kuriuose drastiškai didinami paslaugos įkainiai: išmokų pristatymo ir išmokėjimo  gyventojams kaina sudarytų 5 proc. nuo išmokų sumos arba – 10 eurų už vienos išmokos pristatymą (anksčiau šis įkainis buvo 1,6-1,8 proc. nuo išmokėtos sumos).

Dėl šios situacijos LSA jau kreipėsi tiek į Finansų bei Susisiekimo ministerijas, tiek į „Lietuvos paštą“, kurio vadovai patikino, kad yra atviri ieškoti būdų spręsti susidariusią situaciją.

Laikinai LSA prezidento pareigas einantis Plungės rajono meras Audrius Klišonis valdybos nariams pristatė ir Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą dėl pacientų pavėžėjimo – pacientų pavėžėjimo paslaugą (išskyrus dializės pacientus) ir jos teikimo organizavimą nuo liepos 1 dienos perims valstybė, o savivaldybės ir toliau rūpinsis pacientų, kuriems reikalinga dializė, pavėžėjimu.

A.Klišonis taip pat kalbėjo apie siūlymus didinti finansavimą gynybai. LSA nuomone, mažinti savivaldybėms tenkančią GPM dalį  būtų pavojinga ir neatsakinga, nes savivaldybės turi pareigą ne tik užtikrinti dabartines viešąsias paslaugas, bet ir jau dabar ruoštis jas teikti pasikeitus saugumo situacijai.

Valdybos nariai taip pat aptarė šiuo metu rengiamus LSA strateginius siūlymus politinėms partijoms, kuriuos ketinama pristatyti gegužės 23 dieną vyksiančiame LSA narių atstovų suvažiavime. Suvažiavimui pritarus, planuojama susitikti su visų svarbiausių parlamentinių partijų lyderiais ir pristatyti jiems tai, kas aktualiausia savivaldai dabar ir artimiausius kelerius metus.

Kategorija:   Naujienos
Atgal