• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybėms bus perduoti sodininkių bendrijų vidiniai keliai

Savivaldybėms bus perduoti sodininkių bendrijų vidiniai keliai

2012-07-02 0 819 Views

Įstatymas taip pat numato, kad vidaus kelius perdavus savivaldybei už kadastrinių matavimų atlikimą ir jų duomenų įregistravimą Nekilnojamojo turto registre turės sumokėti pati savivaldybė, kuriai už atliktus darbus bus kompensuojama valstybės biudžeto lėšomis. LSA nuomone, atitinkamai turėtų būti finansuojama ir minėtų kelių priežiūra bei išlaikymas, kadangi savivaldybės šiai naujai prievolei lėšų neturi, tačiau naujasis įstatymas to nenumato.

Bendrijos bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių perdavimo savivaldybėms tvarką nustatys Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Be to, naujais įstatymas numato, jog bendrijos bendrojo naudojimo žemėje esanti vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūra ir valymo sistemos bendrijų iniciatyva iš bendrijų bus išperkamos arba perduodamos pagal esamą jų būklę savivaldybių kontroliuojamiems vandens tiekėjams.

Preliminariais skaičiavimais, šalies vietinių kelių ilgis yra apie 60 tūkst. kilometrų, o sodininkų bendrijų vidaus kelių – apie 15 tūkst. kilometrų.

Kategorija:   Naujienos
Atgal