• Pirmas
  • Naujienos
  • LSA aptartos galimybės plėtoti ryšius su kolegomis iš Prancūzijos: savivaldybės kviečiamos bendradarbiauti

LSA aptartos galimybės plėtoti ryšius su kolegomis iš Prancūzijos: savivaldybės kviečiamos bendradarbiauti

2012-11-09 0 691 Views

 Susitikimo metu LSA direktorė pristatė Lietuvos savivaldybių tarptautinio bendradarbiavimo praktiką, akcentavo egzistuojantį interesą plėsti ryšius su kolegomis iš Prancūzijos, ypač – miestų ūkio tvarkymo, transporto organizavimo, atsinaujinančios energetikos vystymo bei aplinkosaugos srityse, taip pat dideles galimybes plėtoti bendradarbiavimą švietimo ir kultūros srityje išnaudojant vieną pagrindinių kultūrinių Prancūzijos užsienio politikos instrumentų – Frankofonijos galimybes.

Prancūzija yra daugiausiai vietos ir regioninės savivaldos darinių turinti valstybė Europos Sąjungoje. Ši šalis yra suskirstyta į 96 departamentus (regionus), kurie skiriami į 329 apygardas. Šie savo ruožtu skiriami į 3879 kantonus, o pastarieji – į 36 569 savivaldybes arba bendruomenes. Dėl tokio padalijimo daugelis šios šalies savivaldybių yra ypač nedidelės, taip pat turi gerokai mažiau įgaliojimų lyginant su Lietuvos savivaldybėmis.

Tarptautinio bendradarbiavimo skatinimui Prancūzijoje prie užsienio reikalų ministerijos yra įkurta visų lygmenų vietos savivaldą vienijanti Nacionalinė decentralizuoto bendradarbiavimo komisija, kuri koordinuoja vietos savivaldos ryšių plėtrą ir, esant pageidavimui, gali padėti surasti reikiamus partnerius įvairioms dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvoms. Dvišalių vietos savivaldos ryšių plėtros srityje aktyviai dirba ir daugelį šios šalies savivaldybių vienijanti Miestų asociacija.

Šiuo metu Lietuvos savivaldybės yra užmezgusio dešimt partnerysčių su kolegomis iš Prancūzijos.

Savivaldybių, pageidaujančių plėtoti ryšius su kolegomis iš Prancūzijos bei susipažinti su Prancūzijos siūlomais paramos bendradarbiavimui instrumentais, atstovai yra kviečiami apie tai informuoti Lietuvos savivaldybių asociaciją (patarėjas Arūnas Gražulis, el. p. arunas.grazulis@lsa.lt) arba kreiptis į D. Pelbua (el. p. denis.pelbois@diplomatie.gouv.fr, tel. (85) 219 96 00, mob. tel. 8 699 48 653 (prancūzų arba anglų k.).

Kategorija:   Naujienos
Atgal