130123-1

Savivaldybių merai susitiko su vidaus reikalų ministru

2013-01-23 0 948 Views

Susitikime analizuoti savivaldos plėtojimo ir savivaldybių atsakomybės didinimo, Valstybės tarnybos raidos tendencijų, minėtos regionų politikos bei teisės ir teisėtvarkos klausimai.
Viešojo valdymo politikos departamento direktorius P. Skardžius kalbėdamas apie tiesioginius mero rinkimus teigė, jog šis klausimas nėra toli pažengęs. Šiuo atžvilgiu nuspręsta sudaryti darbo grupę dėl Seimo rinkimų įstatymo nuostatų ir rinkimų kodekso parengimo. Jame būtų taip pat ir savivaldybių rinkimų nuostatai, taigi ir klausimas dėl tiesioginių mero rinkimų. Ši pozicija, anot direktoriaus, bus derinama su LSA, o savivaldybių administracinė priežiūra bus peržiūrima ir tobulinama, kad ji taptų daugiau bendradarbiaujanti ir prevencinė.

130123-7   130123-5   130123-6

Regionų politikos klausimais pasisakė Vidaus reikalų ministerijos regioninės politikos departamento direktorius A. Plikšnys, akcentavęs jog 2014-2020 metais tikslinių teritorijų plėtra bus vykdoma pagal tam tikrus išskirtus kriterijus, integruota į Nacionalinės pažangos programą.
T. Žilinskas, Viešojo saugumo politikos departamento direktorius, aptardamas savivaldybių priešgaisrinių tarnybų problematiką, konstatavo finansinių resursų trūkumą, pasiūlė savivaldybėms visomis įmanomomis priemonėmis optimizuoti ugniagesių skaičių. Bendrojo pagalbos centro veiklos ateitis išlieka neaiški, kadangi nėra bendro, vieningo valdymo, kurį apsunkina tarpžinybinio bendradarbiavimo nebuvimas.
Susitikimo pabaigoje ministras D.A. Barakauskas tolesnio bendradarbiavimo perspektyvą įvardijo taip: „Šiandien esame tam, kad dirbtume kartu.”

Kategorija:   Naujienos
Atgal