• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavime- prezidento rinkimai.
2013.03.07-4

Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavime- prezidento rinkimai.

2013-03-12 0 876 Views

Dabartinės prezidentės siūlymu, asociacijos viceprezidentu išrinktas Anykščių rajono savivaldybės meras S. Obelevičius. Suvažiavimo metu anksčiau Prezidento pareigas ėjęs LR Ministro Pirmininko patarėjas, buvęs Neringos savivaldybės meras A. Vinkus susirinkusiems pristatė veiklos ataskaitą, padėkojo asociacijos nariams už bendrą darnų darbą, sveikino naujai išrinktą prezidentę ir linkėjo sėkmės įgyvendinant tolesnius Lietuvos kurortų asociacijos planus. Suvažiavimo dalyviai bendru sutarimu buvusiam asociacijos prezidentui suteikė Garbės nario vardą.

Po kurortų asociacijos suvažiavimo vyko apvalaus stalo diskusija „Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų aktualijos 2013-aisiais – sveikatingumo metais”. Diskusijoje dalyvavo LR Prezidento patarėja A. Mečėjienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė, Sveikatos apsaugos ministras V. Andriukaitis, o taip pat Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai bei kurortų merai, Birštono sanatorijų direktoriai, Savivaldybės administracijos vadovai.

2013.03.07-3      2013.03.07-1      2013.03.07-2

Diskusijos metu buvo aptartos savivaldybių pozicijos, kurortinių paslaugų vystymo ir kurortologijos vaidmens sveikatos apsaugos sistemoje temos, pristatyti rinkodariniai turizmo projektai 2013–2014 metams. Suvažiavimo dalyviai teigė, jog reikalingas vieningas kurorto įstatymas, nes vien turizmo įstatymo nepakanka. Taip pat ne tik kurortai ir kurortinės teritorijos turi skatinti sveiką gyvenimo būdą, bet ir visos šalies savivaldybės. Akcentuotas sveikatos sistemos sektoriaus vaidmuo ir tai, kaip svarbu sukurti sanatorinio gydymo, reabilitacijos ir rekriacijos sistemas, kurios turėtų darniai papildyti viena kitą. Diskusijos svečiai išskyrė komplikuoto vizų išdavimo proceso problemą, teigė, kad kurortinei veiklai itin aktualus užsienio politikos vaidmuo. Be to, buvo aptarti sudėtingi savivaldos rinkimų pakeitimai ir mero rinkimų modelis, pagal kurį meras netenka daugelio savo esminių pozicijų, vykdo tik administracijos direktoriaus funkcijas, bet nepriima strateginių sprendimų.

Apvalaus stalo diskusijos metu buvo nuspręsta, jog glaudesnis bendradarbiavimas tarp savivaldos ir tokių institucijų kaip Prezidentūra, Vyriausybė ir Seimas yra būtinas, be to tokio pobūdžio diskusijų organizavimas taip pat labai naudingas ir reikalingas.

Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Kategorija:   Naujienos
Atgal