• Pirmas
  • Naujienos
  • Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) aktualijos

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) aktualijos

2013-08-02 0 773 Views

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė supažindino su pagrindiniais veiksmais, užtikrinsiančiais atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo kokybės kontrolę.

„Matydami, kad renovacijos procesai juda tinkama linkme, suradę finansinių resursų, šiandien pakvietėme savivaldybes teikti paraiškas antrajam renovacijos etapui”, – po susitikimo su merais spaudos konferencijoje tvirtino aplinkos ministras V. Mazuronis.
Antrojo renovacijos etapo metu savivaldybės iki š. m. rugsėjo 24 d. kviečiamos teikti paraiškas nepatekusių į pirmąjį etapą ir naujai atrinktų daugiabučių atnaujinimui.

Iš viso renovacijos pagal naująjį modelį pirmajame etape dalyvauja 56 savivaldybės. Rangos darbai jau vykdomi trijose savivaldybėse – Ignalinoje renovuojami 33 namai, Zarasuose – 9 namai, Druskininkuose – 6 namai. Dar 14 savivaldybių Būsto energijos taupymo agentūrai pateikė 184 investicijų planus, iš kurių 70 patvirtinti ir netrukus bus perkami rangos darbai.

„Dabar mes esame ant sudėtingiausio – projektų ir statybos pirkimo, – slenksčio. Tikime, jog antroje rugpjūčio mėn. pusėje bus pajudinti 500 namų. Todėl reikia pradėti ruoštis kitam etapui, kad statybininkai, baigę darbą pirmuosiuose namuose, iš karto galėtų persikelti į kitus. Tai turi būti pastovus procesas, kad kai tik atsiras pinigų iš 2014–2020 metų ES paramos programos, galėtume toliau dirbti”, – kalbėjo ministras.

„Šeši mėnesiai, kai veikia naujas renovacijos modelis. Matome, kad jau yra konkretūs rezultatai: pagal naująjį modelį per ketverius metus renovuoti 8 namai, o per šį pusmetį – 50 namų realiai renovuojami, dar prie kelių šimtų namų pastoliai iškils artimiausiais mėnesiais”, – spaudos konferencijoje kalbėjo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

 

Parengta, pagal LR Aplinkos ministerijos informaciją

2013-07-30

Kategorija:   Naujienos
Atgal