• Pirmas
  • Naujienos
  • Veiklą Lietuvoje pradeda naujas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas

Veiklą Lietuvoje pradeda naujas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas

2014-01-08 0 706 Views

Lietuvai 2014-2020 metams kartu su nacionaliniu finansavimu numatyta 276,17 mln. Lt. Programos administravimui numatoma 5 proc. ES skiriamų lėšų, t.y. 11, 83 mln. Lt.

Sausio 7 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo organizuotas pristatymas – apskrito stalo diskusija, kuriame su kai kurių savivaldybių specialistais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais buvo tariamasi dėl naujos programos labiausiai skurstantiems asmenims įgyvendinimo 2014- 2020 metais.

Pasitarime dalyvavusi LSA patarėja socialiniais klausimais Audronė Vareikytė išsakė nuomonę, kad ankstesnės Maisto tiekimo programos įgyvendinimas parodė, jog be savivaldybių aktyvaus dalyvavimo ir pagalbos programa nebūtų įgyvendinta. Todėl kaip vieną iš efektyviausių šio fondo lėšų skirstymo kelių ji pasiūlė įgyvendinimą per savivaldybes, pasitelkiant į partnerius nevyriausybines organizacijas, tokias, kaip Caritas, Raudonasis Kryžius ir „Maisto bankas”. Šios nevyriausybinės organizacijos jau yra dalyvavusios Maisto tiekimo programoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė kelis galimus šios programos įgyvendinimo būdus (scenarijus). Atsižvelgiant į tai, jog svarbi visų savivaldybių nuomonė, prieš priimant sprendimą, buvo nutarta parengti ir visoms šalies savivaldybėms išsiųsti anketą.

Kategorija:   Naujienos
Atgal