2014.10.24-1

Bendradarbiavimo su prancūzais perspektyvos

2014-10-31 0 906 Views

Sveikindama susirinkusius, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau teigė, jog vykdomų projektų ilgalaikiškumas priklauso nuo to, kiek jie yra svarbūs vartotojams ir visuomenei.

Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė R. Žakaitienė priminė, jog Lietuvos ir Prancūzijos savivaldybės, bendradarbiaudamos tarp miestų ar kultūriniais mainais, palaiko ryšius jau beveik 30 metų. Tačiau, pasak direktorės, bendradarbiavimo interesas nuolat didėja ir šiai dienai nebepakanka vien tik kultūrinių dalykų,- įvairios apklausos rodo, jog savivaldybes labai domina praktiniai dalykai, susiję su komunalinio ūkio sektoriumi bei paslaugų gyventojams teikimu.

Pirmosios dienos susitikime buvo aptarti klausimai, susiję su projektų finansavimu, tikslingai panaudojant skirtingas europines programas, nuotėkų ir atliekų tvarkymą žiedinės ekonomikos kontekste, bei atsinaujinančius energijos šaltinius. Antrąją renginio dieną aktyviai diskutuota apie dvišalių ryšių stiprinimą, bendradarbiaujant teritorijų planavimo ir miestų plėtros srityse, panaudojant europines priemones, pavyzdžiui, URBACT paramą miestų reabilitacijai, miestų istorinio paveldo apsaugos reikalavimų ir miestų plėtros poreikių derinimo, tvaraus turizmo srityse.2014.10.24-2

Vilniaus miesto ir Plungės rajono savivaldybės pasidalino savo patirtimi, dalyvaujant URBACT II programos projektuose. Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento vyriausioji specialistė Aušra Sičiūnienė pristatė RE-Block projekto gerąją patirtį. Plungės rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė skaitė pranešimą „Plungės rajono savivaldybės patirtis, įgyvendinant URBACT projektą ,,4D miestai” (plačiau apie projektą)

Pristatant projektus buvo atkreiptas dėmesys į tarptautinę URBACT projektų partnerių patirties naudą, sprendžiant panašaus pobūdžio savivaldybių problemas, ir gyventojų įtraukimą, analizuojant suinteresuotų šalių iškeltas problemas.

Kategorija:   Naujienos
Atgal