• Pirmas
  • Naujienos
  • Pradedami rengti pavyzdiniai savivaldybių aplinkosaugos planai
Norway grants

Pradedami rengti pavyzdiniai savivaldybių aplinkosaugos planai

2016-03-14 0 1104 Views

 

Tai – dalis projekto „Tvarus energijos ir aplinkos kokybės valdymas vietos lygmeniu“, kurį Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) įgyvendina kartu su Norvegijos savivaldybių ir regionų bei darbdavių asociacija.

Projekto tikslas – padėti savivaldybėms parengti minėtus planus ir programas taip, kaip to reikalauja Europos Sąjungos direktyvos bei nacionaliniai teisės aktai energetikos ir aplinkosaugos srityse.

Atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros planai bus rengiami Rokiškio ir Kėdainių rajonų, Klaipėdos miesto bei Birštono savivaldybėms, Aplinkos oro kokybės valdymo programos – Jonavos, Panevėžio ir Vilniaus rajonų savivaldybėms.

„Siekdami išsiaiškinti tokių dokumentų rengimo poreikį, atlikome LSA narių – šalies savivaldybių apklausą. Atsižvelgėme į tai, kad parengti planai ir programos bus pilotiniai, tai yra –vėliau jais galės pasinaudoti ir kitos, projekte nedalyvaujančios savivaldybės,“ – teigė projekto vadovė, LSA patarėja tarptautinių ryšių klausimais Ieva Andriulaitytė.

Pasak jos, buvo ieškoma savivaldybių su išvystytomis skirtingomis veiklomis – pramonės, žemės ūkio, atsižvelgta ir į jų dydį.

Dokumentus planuojama parengti iki rugsėjo. Vėliau bus parengta ir mokymų medžiaga bei apmokyti Lietuvos savivaldybių energetikos bei aplinkosaugos sričių specialistai.

Atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros planų ir Aplinkos oro kokybės valdymo programų parengimas yra privalomas, tačiau tema bei reikalavimai yra pakankamai nauji, tad daug savivaldybių neturi patirties bei kvalifikuotų specialistų, galinčių tokius dokumentus parengti. Kai kurios jų tokius dokumentus rengia savarankiškai, kitos samdo brangiai apmokamus konsultantus.

Projekto „Tvarus energijos ir aplinkos kokybės valdymas vietos lygmeniu“ partneriu pasirinkta viena didžiausių Norvegijos viešojo sektoriaus organizacijų, atstovaujanti savivaldybių ir regionų interesams. Norvegijos savivaldybių ir regionų bei darbdavių asociacija yra sukaupusi didelę patirtį įgyvendinant ir formuojant aplinkosaugos ir energetikos politiką vietos savivaldos lygmeniu.

Norvegija yra pasaulyje pirmaujanti šalis įgyvendinant aplinkosaugos iniciatyvas.

Kategorija:   Naujienos
Atgal