• Pirmas
  • Naujienos
  • Savivaldybių atstovai diskutavo, kaip tobulinti mokinių maitinimo organizavimą
kult kom 1200

Savivaldybių atstovai diskutavo, kaip tobulinti mokinių maitinimo organizavimą

2016-03-16 0 1068 Views

Kovo 15 d., antradienį, LSA švietimo ir kultūros komiteto organizuotos apskrito stalo diskusijos dalyviai ne tik pateikė geruosius pavyzdžius, bet ir įvardino pagrindines problemas organizuojant mokinių maitinimą savivaldybėse. Viena iš jų – vykdant viešuosius pirkimus taikoma mažiausios kainos sąlyga, kuri neretai trukdo įvertinti teikiamos paslaugos kokybę. Savivaldybės atkreipia dėmesį ir į tai, kad būtina parengti pavyzdines sutartis su maisto tiekėjais, kurios būtų labiau pritaikytos efektyviai spręsti kylančius sunkumus.

Savivaldybių atstovai akcentavo, kad neretai trūksta galimybių ir įrankių tinkamai įvertinti stambių maisto tiekėjų teikiamų paslaugų kokybę. Į šį procesą siūloma įtraukti savivaldybių visuomenės sveikatos biurus, tikimasi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pagalbos. Posėdyje minėtas ir kvalifikuotų specialistų, atsakingų už maitinimo organizavimą, trūkumas.

Komiteto nariai pristatė savivaldybių gerąsias patirtis organizuojant ir kontroliuojant mokinių maitinimą. Apie jas kalbėjo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė, pateikusi šios tarnybos požiūrį į maitinimo organizavimą. Ji akcentavo gebėjimo patraukliai pateikti sveiką maistą svarbą, tėvų švietimą, maitinimosi kultūros diegimą. Kalbėta ir apie būtinybę savivaldybėms kontroliuoti prie mokymosi įstaigų esančių vietų, parduodančių nerekomenduojamą maistą, skaičių.

kult kom 2 1200

Savivaldybių atstovų išsakytos pastabos ir siūlymai, kaip efektyviau organizuoti ir koordinuoti mokinių maitinimą, bus pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytai darbo grupei, rengiančiai Vaikų maitinimo ugdymo ir socialinės globos įstaigose tobulinimo veiksmų planą.

LSA komiteto posėdyje viešėjo ir universiteto dėstytojas Haraldas Kohtas (Harald Koht) iš Norvegijos, pristatęs šios šalies vietos savivaldos modelį ir šalyje vykdomą valdymo decentralizaciją. Taip pat posėdyje dalyvavo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų, Viešųjų pirkimo tarnybos bei kitų institucijų atstovai.

norvegas 1200

Kategorija:   Naujienos
Atgal