• Pirmas
  • Naujienos
  • Europos vietos ir regionų valdžių atstovai Strasbūre diskutavo apie skaidrumą ir tarpkultūrinio dialogo svarbą
kongresas bendras 1200

Europos vietos ir regionų valdžių atstovai Strasbūre diskutavo apie skaidrumą ir tarpkultūrinio dialogo svarbą

2016-03-24 0 965 Views

Pagrindinis dėmesys šioje pavasario sesijoje buvo skiriamas etikos ir skaidrumo klausimams vietos bei regionų lygyje. Kongreso nariai, pristatę pranešimus šiomis temomis, pabrėžė, kad savivalda atlieka esminį vaidmenį kovojant su korupcijos apraiškomis savo bendruomenėse.

Kongreso prezidentas Jeanas-Claude‘as Freconas (Jean-Claud Frecon) savo kalboje teigė, kad vietos bei regionų valdžios susiduria ir su kitais iššūkiais, tai – pabėgėlių bei migrantų integracija, kai kurių jaunų žmonių radikalizmo prevencija, įvairovę gerbiančios visuomenės kūrimas bei kova su prekyba žmonėmis. Pasak jo, tai realūs veiksniai, kurie, nesiėmus jų tinkamai spręsti, gali ilgam destabilizuoti mūsų visuomenes ir demokratijas.

kongresas bendra geresne 1200

Sesijoje pristatyta ataskaita apie vietos ir regionų demokratiją Prancūzijoje. Ją pristačiusi Kongreso stebėsenos komiteto narė Gudrun Mosler-Tornstrom rekomendavo šios šalies valdžiai peržiūrėti konsultacijų su vietos valdžios atstovais procesą, vietos mokesčių bei vietos valdžios finansinių šaltinių klausimus. Į Kongreso narių klausimus atsakė Prancūzijos miestų ir šalies (regionų vystymosi) planavimo, kaimo ir vietos valdžios reikalų ministerijos valstybės sekretorė Estelle Grellier.

Vietos valdžios atstovai diskutavo ir apie iššūkius kuriant tarpkultūrinę visuomenę bei integruojant pabėgėlius, taip pat – vietos politikų galimybes organizuoti įvairias kultūras ir religijas apimančias veiklas.

Kongresas dirg1200 2

Kongreso nariai priėmė rezoliuciją dėl priemonių, skirtų užkirsti kelią radikalizmui vietos ir regionų lygyje, sukūrimo. Pasak pranešėjų, dabartinėje didėjančio ekstremizmo situacijoje ypač svarbu skatinti dialogą tarp kultūrų ir tikėjimų mažuose bei dideliuose miestuose ir regionuose ir taip neleisti vystytis radikalizmui.

Tikimasi, kad šios priemonės apjungs skaitmeninius įrankius bei gerosios praktikos pavyzdžius ir bus prieinamos 36 kalbomis specialiai sukurtame interneto puslapyje.

Kongreso sesijoje Europos Regionų komiteto (RK) ataskaitą apie vietos valdžios rinkimus Ukrainoje pristatė Lietuvos delegacijos RK vadovas, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Arnoladas Abramavičius.

kongresas Abramavicius horiz 1200

Europos vietos ir regionų valdžių delegatų sesijoje taip pat dalyvavo jaunimo organizacijų atstovai, kurie su Kongreso nariais diskutavo apie jaunimo įtraukimą sprendžiant vietos ir regionų lygių klausimus bei pagrindines jaunimo problemas Europoje.

Sesijoje pristatyta ir ataskaita apie vietos bei regionų demokratijos padėtį Slovakijoje bei faktų rinkimo misijos Albanijoje rezultatai.

Sesijos išvakarėse Lietuvos delegacijos nariai kongreso darbotvarkės klausimus aptarė su Lietuvos ambasadore prie Europos tarybos Laima Jurevičiene, Latvijos bei Estijos kolegomis.

kongresas mitrofanovas 1200

Lietuvos delegacijoje Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongrese dirba Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir Visagino merė Dalia Štraupaitė.

kongresas Geguzinskas 1200

Kategorija:   Naujienos
Atgal