• Pirmas
  • Naujienos
  • Budapešte susitinka Europos regionų bei savivaldybių asociacijų vadovai
BDP1 1200

Budapešte susitinka Europos regionų bei savivaldybių asociacijų vadovai

2016-10-28 0 1192 Views

CEMR narių – regionų bei savivaldybių asociacijų – vadovai, tarp kurių yra ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) direktorė Roma Žakaitienė, keičiasi nuomonėmis apie tai, kaip vietos valdžios institucijos prisideda prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įgyvendinimo, kurio esmė yra raginimas pereiti prie švarios energijos ir nebenaudoti teršiančių iškastinio kuro išteklių.

Savivaldybėms klimato kaitos srityje tenka vienas pagrindinių vaidmenų. Lietuvos savivaldybėms tai gana naujas iššūkis, nes valstybės politika šiuo klausimu kol kas tik formuojama, ir savivaldybės nėra tiesiogiai įtrauktos į klimato kaitos tikslų įgyvendinimą.

Pasak R. Žakaitienės, savivaldybės prie klimato kaitos mažinimo prisideda gyvendinant įvairius projektus (statybos, renovacijos, atliekų tvarkymo, oro kokybės valdymo, teritorijų planavimo ir kitus) bei dalyvaudamos tokiose iniciatyvose kaip Merų paktas, kuris vienija Europos vietos ir regionų valdžios institucijas, savanoriškai įsipareigojusias savo teritorijose didinti energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančios energijos išteklių naudojimą. Merų paktą yra pasirašiusios 15 Lietuvos savivaldybių

BDP2 1200

Susitikimo dalyviai taip pat svarsto naujas kandidatūras atstovauti Europai Pasaulinėje vietos valdžios organizacijoje (angl. United Cities and Local Governments) bei teikia siūlymus CEMR politiniam komitetui dėl vietos politikų naujai valdymo organų kadencijai, prasidėsiančiai kitais metais.

CEMR vienija 57 savivaldybių bei regionų asociacijas iš 41 Europos valstybės, Lietuva jos nare yra nuo 2001 metų. Tai seniausia ir didžiausia vietinei bei regioninei valdžiai atstovaujanti organizacija Europoje, kurios pagrindinis tikslas yra ginti savo narių interesus ES sprendimų priėmimo procese, atstovauti jiems tarptautinėje arenoje, skatinti dialogą tarp valstybių.

Kategorija:   Naujienos
Atgal