• Pirmas
  • Naujienos
  • Lietuvos delegacija – tarptautinėje konferencijoje gyventojų lygybės ir diskriminacijos tema

Lietuvos delegacija – tarptautinėje konferencijoje gyventojų lygybės ir diskriminacijos tema

2018-06-13 0 2992 Views

Ispanijos mieste Bilbao Lietuvos delegacija dalyvavo tarptautinėje Europos savivaldybių konferencijoje gyventojų lygybės, įsitraukimo ir įvairovės tema.
Europos savivaldybių ir regionų tarybos (angl. CEMR) organizuojamoje konferencijoje dalyvavo LSA direktorė Roma Žakaitienė, LSA patarėja Europos Sąjungos klausimais Modesta Kairytė, Trakų merė Edita Rudelienė ir Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.
„Gyventojų lygybė, įvairovė ir įsitraukimas yra esminės Europos savivaldybių ir regionų vertybės, siekiant sukurti geresnę, teisingesnę, labiau integruotą ir žmogišką Europą. Būtent to mes ir sieksime šios konferencijos metu. Stengsimės padėti kurti geresnę visuomenę“, – teigė Bilbao meras Juan Mari Aburto.
Konferencijoje Europos šalių atstovai sprendė, kaip atrasti ir suburti bendruomenes, vertinančias kiekvieną žmogų, neišskiriant jo lyties ar pažiūrų. Renginio dalyviai dalinosi savo gerąja patirtimi ir pristatė įvairias savivaldos idėjas – tai parengtos edukacinės programos mokyklose, darbo užmokesčio atotrūkio tarp vyrų ir moterų mažinimo būdai, saugesnės infrastruktūros sprendimai, kalbant smurto prevencijos tema, ir kita.
Konferencijos metu diskutuota moterų ir vyrų lygybės klausimais, smurto prieš moteris prevencijos tema. Taip pat analizuota seksualinių mažumų ir migrantų integracija į visuomenę. Konferencijos dalyviai sprendė, ką turėtų ir galėtų daryti Europos miestai ir regionai, kad juose gyventi būtų komfortiška kiekvienam.
Taip pat renginyje aptarti žmogaus teisių, viešojo valdymo, užimtumo bei Europos chartijos dėl moterų ir vyrų lygybės vietos gyvenime įgyvendinimo klausimai.
Komandiruotės metu delegacijos dalyviai susitiko su Europos lyčių lygybės instituto (angl. EIGE) direktore Virginija Lankkbank bei aptarė spalio mėnesį Kaune vyksiančią konferenciją lyčių lygybės tema.

Nuotraukos LSA ir CEMR

Kategorija:   Naujienos
Atgal