• Pirmas
  • Naujienos
  • Briuselyje aptarti švarios energetikos diegimo savivaldybėse klausimai

Briuselyje aptarti švarios energetikos diegimo savivaldybėse klausimai

2018-06-12 0 2748 Views

Praėjusią savaitę Briuselyje vyko Europos darnios energetikos savaitei skirti renginiai. Lietuvos savivaldybių asociacija drauge su kitų šalių savivaldybių asociacijomis organizavo sesiją švarios energetikos tema.

Švarios ir ekologiškos energijos šaltinių paieška išties rimtas iššūkis, su kuriuo šiandien susiduria visas pasaulis. Šiuo metu labai daug energijos namams, įmonėms ir gamykloms gaunama iš iškastinio kuro – naftos, dujų, anglies. O dėl to į atmosferą išmetama daug šiltnamio efektą sudarančių dujų, dėl kurių vyksta visuotinis atšilimas.

Renginio tikslas – pristatyti įvairių šalių vietos savivaldos gerąją patirtį, siekiant užtikrinti švarią energetiką, tokiu būdu prisidedant ir prie bendrų ES šiuo klausimu keliamų tikslų.
Renginio organizatoriai siekė paskatinti savivaldos vadovus kovoti su klimato kaita, parodyti galimus sprendimo būdus.

Oslo miesto, paskelbto 2019 metų Europos žaliąja sostine atstovai pristatė savo siekį mažinti išmetamų teršalų kiekį 50 procentų iki 2020 metų. Tai planuojama padaryti taikant įvairias integruotas priemones, pavyzdžiui skatinant gyventojus naudotis elektrinėmis transporto priemonėmis. Škotijos atstovai susirinkusiesiems pristatė savo šalies energetikos strategiją, kurioje užsibrėžti tikslai iki 2030 m., įskaitant ir pusės visos energijos pagaminimą iš atsinaujinančių šaltinių. Taip pat buvo pristatytos priemonės, kuriomis Škotija siekia darnios integralios ekonomikos sukūrimo. Viena iš tokių priemonių – anglies dioksido emisijų reguliavimas, taikant įvairius finansinius instrumentus. Katalonijos politikai pabrėžė, kad vykdant energetikos politiką daugiausia dėmesio skiria savivaldybėms. Pagrindinis jų tikslas, ugdant gyventojų sąmoningumą, įtraukti juos į švariosios energetikos įgyvendinimą: skatinti naudotis elektrinėmis transporto priemonėmis, statytis saulės baterijas namuose ir panašiai.

Lietuvos savivaldybių asociacija šiam renginiui parengė video siužetą, kuriame pristatė Lietuvoje vykstančios daugiabučių namų renovacijos modelį, kurį įgyvendinant pagrindinis vaidmuo tenka savivaldybėms.

Siekdama apriboti temperatūros kilimą, Europos Sąjunga siekia iki 2020 metų 20 % energijos išgauti iš ekologiškesnių šaltinių.

Kasmetinius Europos darnios energetikos savaitės (angl. European Sustainable Energy Week) renginius jau tryliktą kartą inicijuoja Europos Komisija.

Kategorija:   Naujienos
Atgal